REKLAMA

PTWP chce zwiększyć liczbę unikalnych użytkowników do 10 mln mies., a przychody z online o 25 proc. w '22

2021-12-08 11:30
publikacja
2021-12-08 11:30
PTWP chce zwiększyć liczbę unikalnych użytkowników do 10 mln mies., a przychody z online o 25 proc. w '22
PTWP chce zwiększyć liczbę unikalnych użytkowników do 10 mln mies., a przychody z online o 25 proc. w '22
fot. Krystian Maj / / FORUM

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości (PTWP) planuje w 2022 roku zwiększyć liczbę unikalnych użytkowników do 10 mln z 8 mln miesięcznie, a przychody z online o około 25 proc. - podała spółka w komunikacie prasowym.

Według szacunków PTWP w zarządzanych przez nią: Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku, w przyszłym roku odbędzie się łącznie ponad 250 wydarzeń dla prawie 1 mln uczestników. PTWP zamierza w 2022 roku przenieść notowania firmy z NewConnect na główny rynek GPW.

"Jesteśmy wydawcą 20 portali branżowych, które średnio miesięcznie odwiedza 8 mln czytelników, a profile w mediach społecznościowych śledzi prawie 550 tys. osób. Praktycznie każdy z portali lideruje w swojej kategorii i jest wartościowym medium rynkowym dla sprofilowanych grup odbiorców oraz reklamodawców. Analizując trendy wzrostowe z poprzednich okresów oraz poczynione inwestycje, dążymy do tego, aby w przyszłym roku osiągnąć poziom 10 mln unikalnych użytkowników miesięcznie, co oznacza wzrost o 20 proc." - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes zarządu Grupy PTWP Wojciech Kuśpik.

"Obserwujemy stale rosnącą wartość reklamy internetowej i rozwijamy strukturę wydawniczą Grupy PTWP o nowe tytuły. Inwestujemy w nasz zespół i narzędzia marketingowe oraz wykorzystujemy zasięgi portali internetowych w dalszej monetyzacji, dlatego w 2022 r. szacujemy również wzrost przychodów w całym segmencie online o około 25 procent. Mocno liczymy również na rozwój dedykowanych platform e-commerce i w pierwszej kolejności planujemy dalszą ekspansję w sektorze rolniczym, gdzie widzimy duży, niewykorzystany jeszcze potencjał" - dodał.

Grupa PTWP zaobserwowała pozytywną zmianę w segmencie wydarzeń i eventów. Od sierpnia do października br. w zarządzanych przez spółkę obiektach – Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i Spodku – odbyło się łącznie 70 wydarzeń, w których uczestniczyło 85 tys. osób. W przyszłym roku w tych obiektach zaplanowano ponad 250 wydarzeń dla prawie 1 mln uczestników.

"W ostatnich miesiącach rynek spotkań i eventów notuje wyraźne ożywienie. Widzimy to zarówno, jako organizator imprez własnych, ale również z perspektywy zarządcy obiektów. Cały czas dążymy do jak największej popularyzacji wydarzeń oraz analizujemy możliwość zwiększenia portfolio zarządzanych obiektów. Zainwestowaliśmy i wdrożyliśmy zaawansowane narzędzia do streamingu, które przełożyły się na jeszcze większe zasięgi i dotarcie do nowych odbiorców. Przykładowo zorganizowany w tym roku Europejski Kongres Gospodarczy zanotował łącznie 640 tys. odtworzeń transmisji i retransmisji debat" - powiedział prezes.

Grupa PTWP, w trzecim kwartale br. wypracowała 3,42 mln zł zysku brutto. Narastająco, po trzech kwartałach 2021 r., zysk brutto wyniósł 7,43 mln zł, EBIDTA osiągnęła poziom 8,55 mln zł, a przychody ze sprzedaży przekroczyły 37 mln zł.(PAP Biznes)

epo/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki