PSL ma program dla mikroprzedsiębiorstw

Polskie Stronnictwo Ludowe opracowało projekt rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Czternastopunktowy plan nosi nazwę "Zawsze po stronie polskich firm". Jego prezentacji dokonał prezes ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz w siedzibie Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w Warszawie.

Szef ludowców uważa, że wdrożenie planu zwiększyłoby przedsiębiorczość w naszym kraju. Pomóc w tym ma między innymi opłacanie składki ZUS przez młode firmy dopiero od poziomu dochodów 3 tysięcy złotych netto. "Dziś mamy do czynienia z blokadą. Młodzi ludzie często boją się, czy utrzymają swój biznes na samym początku. Musi być ta przestrzeń do startu. Polska musi być krajem oferującym najlepsze warunki w tym zakresie w Europie" - uważa prezes PSL.

Władysław Kosiniak-Kamysz proponuje także, by za zwolnienia lekarskie pracowników płacił Skarb Państwa. Prowadzący działalność płaciliby zaś jedną z dwóch składek ZUS. "500 złotych dla przedsiębiorców osiągających przychód roczny do 250 tysięcy złotych. Powyżej tej kwoty składka ZUS wyniosłaby 1000 złotych" - poinformował szef ludowców.

W swoim projekcie PSL proponuje także zwiększenie z 20 do 50 tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji na otwarcie działalności oraz ograniczenie liczby kontroli w mikroprzedsiębiorstwach.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) / Michał Fedusio/magos

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Bandertime

CENZURA WIEKSZA NIŻ ZA PZPR

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 ~Bandertime

NIECH CWANIACZEK zaproponuje dla małych firm [ 250000 przychów ] taki sam zus jak krus . PIŃĆSET to dalej pięć razy wiecej niż KRUS , NO I EMERYTURKI NA TYCH SAMYCH ZASADACH CO KRUSOWCY .

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 4 ~Igła

A ja mam pomysł dla wszystkich rolników. ZUS zamiast KRUS.

! Odpowiedz
0 6 ~miro

gdzie były te pseudo chłopki przez 8 lat

! Odpowiedz
0 4 ~Dżejms

Super - z tego co wiem to grube miliony towarzysze z PSL pobrali w formie nagród w ARiMR to teraz niech sponsorują przedsiębiorstwa - prawda? Przeżarli....no coś takiego.

! Odpowiedz
0 6 ~jkjkjk

Jestem zupełnym przeciwnikiem aktualnego rządu. Ale gdzie był psl jak był w koalicji rzadzacej?? co za sens ma snucie planow w momencie jak nie ma najmniejszych szans na jego przegłosowanie.

! Odpowiedz
0 3 ~tomasz

ZUS dla.wszystkich lub nikogo.Krus i Zus -szaleństwo dla normalnych narodów polską normą

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne