PRL trwa w prawie

Stowarzyszenie NaprawMy, tworzone przez m.in. byłych i obecnych działaczy NZS, skierowało do Sejmu petycję, w której wyliczyło przepisy odwołujące się do byłego ustroju i apeluje o ich zmianę - pisze środowa "Rzeczpospolita".

PRL trwa w prawie
PRL trwa w prawie (FORUM)

"Organy państwowe zgodnie z Konstytucją Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej stwarzają prasie warunki niezbędne do wykonywania jej funkcji i zadań", a "redaktorem naczelnym dziennika lub czasopisma nie może być osoba skazana za zbrodnie przeciwko podstawowym interesom politycznym i gospodarczym PRL". Choć mija 28 lat od upadku komunizmu, takie przepisy wciąż znajdują się w obowiązującym prawie prasowym - podaje dziennik.

Ducha minionej epoki - pisze "Rzeczpospolita" - czuć też w innych aktach. Przykładowo ustawa o społeczno-zawodowych organizacjach rolników mówi, że indywidualne gospodarstwa rolne "stanowią trwały i równoprawny element społeczno-gospodarczego ustroju PRL". Ustaw z podobnymi naleciałościami jest aż pięć. Tak wynika z wyliczeń Stowarzyszenia NaprawMy.

zjt/ jm/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Frank_Deleos

Ja chce wprowadzenia ustawy Wilczka mimo że z PRL to nikt lepszej nie wymyślił

! Odpowiedz
0 3 ~sorry

27 lat wolności okazało się pustym hasłem. Wolność przyjdzie jak znikną PRLowskie złogi - i z prawa i z mentalności.

! Odpowiedz
0 5 ~Grzechu_comeback

złogi nie znikną bo pozostaną potomkowie bredzący o "stalinowskich metodach", które O DZIWO! wdrażali w życie ich....... rodzice....dziadkowie.... itd.
Złogi nie znikną dopóki czerwoni towarzysze żyją sobie w spokoju z szafami pełnymi SZAMBA, które sami wyprodukowali. A dziś ich "narzędzia" pracują intensywnie, również w MENDiach, by ich spokój pozostawał niezmącony.....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~Grzechu_comeback

PRL trwa w........ główkach SĘDZIÓW! "Nadzwyczajna kasta ludzi" już tak się rozpanoszyła, że zaczyna zasłaniać się immunitetami! Przypadek złodziejaszka marketowego ze Szczecina to nie jest sprawa z wczoraj, tylko SPRZED ROKU!!! Tyle czasu sobie sędziunia bryluje NIEnękany sprawiedliwością i to w sprawie OCZYWISTEJ!
Tak było! Nie matura..... lecz przywiązanie DO IDEI PARTII zrobi z ciebie generała, nawet jeżeli skończyłeś zaledwie PODSTAWÓWKĘ, jak w przypadku tow. Kiszczaka czy Jaruzela, który skończył ciut więcej. I tak było w przypadku innych intratnych zawodzików. Kto miał plecy mógł liczyć na miejsce na studiach a potem na jakąś karierę. Kto nie ten NIE musiał być mądry, tylko IDEOWY..... no i mamy to co mamy. ELITY zostały wykończone przez promotorów Kiszczaka i Jaruzela i reszty PZPRu. Kogo nie dosięgnęły tych ścignęły wychowankowie KGB działający w Polsce.......jak np brat jednego z przedstawicieli Gazetowej propagandy, który UCIEKŁ do Szwecji. RESORTOWE KORZENIE wielu...... nie są tajemnicą.......

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~Cukiernik

Ten pan na zdjęciu u góry to może prezes dużej firmy z Opatówka?

! Odpowiedz
3 2 ~not

Nie trwa tylko wraca.

! Odpowiedz
4 4 ~KapitanKirk

NZS czyli młody PiS...

! Odpowiedz
0 0 ~Grzechu_comeback

takie głupoty mógłby napisać tylko URBAN..... ile ci płaci MOSKWA???

! Odpowiedz
0 5 ~mbbm

Każdy student prawa wskaże naleciałości z minionej epoki, które nie mają już najmniejszego sensu.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil