REKLAMA

POLIMEX-MOSTOSTAL: Otrzymanie żądania wypłaty gwarancji

2013-10-08 18:42
publikacja
2013-10-08 18:42
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 133 / 2013
Data sporządzenia: 2013-10-08
Skrócona nazwa emitenta
POLIMEX-MOSTOSTAL
Temat
Otrzymanie żądania wypłaty gwarancji
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne
Treść raportu:
Zarząd Polimex-Mostostal S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka") zawiadamia, że w dniu 7 października 2013 r. został poinformowany przez Raiffeisen Bank Polska S.A. ("Bank") o fakcie otrzymania przez Bank od Skarbu Państwa – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. ("Beneficjent") żądania wypłaty kwoty 14.018.248,06 złotych z gwarancji wykonania umowy nr 4/12/R/2010 z dnia 22 grudnia 2010 roku dotyczącej: "Projekt i budowa autostrady A1 Stryków – węzeł "Tuszyn" na odcinku od km 295+850 (od węzła "Stryków I" bez węzła) do km 335+937,65" ("Umowa"), wystawionej przez Bank.
Przedmiotowa gwarancja (i) stanowi częściowe zabezpieczenie należytego wykonania Umowy, (ii) została wystawiona na zlecenie Spółki na rzecz Beneficjenta jako lidera konsorcjum w składzie: Spółka, Doprastav a.s., MSF Polska Sp. z o.o., MSF Engenharia S.A. oraz Mostmar S.A. w upadłości.
Spółka wnioskowała do Banku o przedłużenie ważności tej gwarancji od dnia 29 maja 2013 roku i
w związku z odmową jej przedłużenia nie dopełniła obowiązku przedłużenia zabezpieczenia należytego wykonania do pełnej wartości wymaganej Umową.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2013-10-08 Robert Kosmal Kierownik Biura Nadzoru Właścicielskiego i Inwestycji Kapitałowych

Źródło:GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Sedes_z_Szaletu
Przy okazji wyszło na jaw, że ... ODPOWIEDZIALNOŚĆ gwarancyjna banku ... WYGASŁA w maju b.r., co GDDKiA najwyraźniej przeoczyła. Wygląda więc na to, że GDDKiA odejdzie z kwitkiem i nie dostanie nic. Ale może przynajmniej nowy przetarg na A1 Stryków-Tuszyn zostanie rychło rozpisany. Oby !!!
~Sedes_z_Szaletu
Wiele wskazuje na to, że Witeckiemu skończyła się cierpliwość. WRESZCIE ! GDDKiA uczyniła właśnie pierwszy krok w kierunku zerwania umowy z Polimexem, jeśli zażądała od Reiffeisen-Banku wypłaty kaucji gwarancyjnej Polimexu. Przy okazji wyszło na jaw, że ... ODPOWIEDZIALNOŚĆ gwarancyjna banku ... WYGASŁA w maju Wiele wskazuje na to, że Witeckiemu skończyła się cierpliwość. WRESZCIE ! GDDKiA uczyniła właśnie pierwszy krok w kierunku zerwania umowy z Polimexem, jeśli zażądała od Reiffeisen-Banku wypłaty kaucji gwarancyjnej Polimexu. Przy okazji wyszło na jaw, że ... ODPOWIEDZIALNOŚĆ gwarancyjna banku ... WYGASŁA w maju b.r., co GDDKiA najwyraźniej przeoczyła. Wygląda więc na to, że GDDKiA odejdzie z kwitkiem i nie dostanie nic. Ale może przynajmniej nowy przetarg na A1 Stryków-Tuszyn zostanie rychło rozpisany. Oby !!!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki