PO-KO: Szkoła za PiS jest byle jaka. Wkrótce przedstawimy swój program ws. edukacji

2019-09-02 11:44
publikacja
2019-09-02 11:44

Szkoła za PiS jest byle jaka, problemem są przepełnione klasy, przeładowane programy, brak pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli i wsparcie samorządów; w ciągu najbliższych tygodni przedstawimy swój program dla szkół - zapowiedziały w poniedziałek posłanki PO-KO.

/ fot. Kancelaria Sejmu / Łukasz Błasikiewicz / Flickr

B. minister edukacji Krystyna Szumilas (PO-KO) na briefingu w Sejmie przekonywała, że za rządów PiS szkoła jest "byle jaka", a jej problemy to "podwójny rocznik, lekcje do wieczora, zaczynające się skoro świt, przepełnione klasy i brak nauczycieli".

Mówiła też o "niepokoju rodziców i strachu nauczycieli przed przepełnionym programem" oraz o "strachu samorządów, które nie dostały pieniędzy od rządu na realizację zadań związanych z edukacją". Szumilas podkreślała ponadto, że w budżecie nie widać pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli. "Widzimy w perspektywie byle jaką szkołę" - oceniła posłanka.

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer zauważyła, że nauczycieli, rodziców i uczniów czeka trudny rok szkolny. Życzyła wytrwałości uczniom, bo - jak przekonywała - z racji przepełnienia w wielu szkołach "na korytarzach będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy".

"Taką szkołę zafundował PiS polskim uczniom. Trzeba ją zmienić. Dlatego my jako Koalicja Obywatelska proponujemy ambitny program dla szkół: pracownie szkolne z prawdziwego zdarzenia, pomoc samorządom na zasadzie złotówka za złotówkę tak, by za każdą wydaną złotówkę na edukację otrzymała dodatkową z budżetu państwa. Chcemy szkoły bez ciężkich tornistrów, bez prac domowych, przyjazną dziecku" - oświadczyła.

Według Lubnauer KO "dokładny program przedstawi w najbliższych tygodniach".

autorka: Wiktoria Nicałek

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (13)

dodaj komentarz
szlachta-nie-pracuje
ta baba ma kwadratowy łeb i jest kłamliwym babsztylem za 2 miesiące platforma i jej zgniłe przystawki wyparują z życia politycznego do startosferycznego niebytu PIS zrzuci bombę atomową na to towarzystwo po wyborach PIS 50% Konfederacja 7% Lewica 5% Platforma 9 % docelowo skończycie jak SLD
kris74keh
Niech pani nie będzie śmieszna . Od czterech lat jesteście w opozycji i jeszcze nic sensownego w żadnej dziedzinie nie zaproponowaliście. I jestem pewny ,że tak będzie następne 4 lata.
jes
Jacy nauczyciele taka szkoła. Nauczyciel został nauczony, że cokolwiek by nie zrobił i tak go nie można zwolnić, ukarać. Po to mają Kartę aby się nie stresować tylko po 18h w tygodniu godnie zasiąść do korepetycji.
lelo1949
Bylejaka to była od 30lat,żaden rząd nic nie robił
karbinadel
Przez poprzednie 50 lat nie raczej była lepsza
nostsherlock
Nie ma dużej różnicy między PiS i PO. Obie partie socjalistyczne, obie opodatkowałyby wszystko co się da. Obie tworzą problemy, zamiast je rozwiązywać. Obie partie mają na swoim koncie sporo afer. Jedyna różnica jest taka, że zwolennicy jednej grupy chodzą z transparentami "LGBT", a drugiej z transparentami Nie ma dużej różnicy między PiS i PO. Obie partie socjalistyczne, obie opodatkowałyby wszystko co się da. Obie tworzą problemy, zamiast je rozwiązywać. Obie partie mają na swoim koncie sporo afer. Jedyna różnica jest taka, że zwolennicy jednej grupy chodzą z transparentami "LGBT", a drugiej z transparentami "kościół".
glos_rozsadku odpowiada (usunięty)
komu oddaje? Niektórym!
marxs
no teraz to już kompletne bzdury PISzą jakie klasy przepełnione?
"W szkole w Dobrej na Podkarpaciu dwunastu nauczycieli będzie nauczało tylko dziewiętnastu uczniów. Rada gminy postanowiła zlikwidować skrajnie nierentowną placówkę, ale decyzję zablokowało kuratorium oświaty"interia.pl
hahaha tych 12
no teraz to już kompletne bzdury PISzą jakie klasy przepełnione?
"W szkole w Dobrej na Podkarpaciu dwunastu nauczycieli będzie nauczało tylko dziewiętnastu uczniów. Rada gminy postanowiła zlikwidować skrajnie nierentowną placówkę, ale decyzję zablokowało kuratorium oświaty"interia.pl
hahaha tych 12 nauczycieli na pewno dostanie gruba kasę od piontkowskiego w końcu są spod tego samego krzyża
marxs
prawie 1 nauczyciel na 1 ucznia to absolutny światowy rekord Guinnessa PISy "potrafią" a bo wyborach to wam jeszcze więcej pokażą co potrafią (hehe)

Powiązane: Zarobki nauczycieli

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki