PKP wysyła w trasy stare ekspresy

Przed nadchodzącym wielkanocnym i majówkowym szczytem przewozowym PKP InterCity ma kłopoty z taborem - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".

(YAY Foto)

"Z dwudziestu eksploatowanych przez przewoźnika ekspresów Dart produkowanych przez Pesę jeździ tylko dwanaście. Dwa uległy awarii, natomiast sześć naprawianych jest z powodu uszkodzenia pudeł pociągu. Wciąż niesprawne są dwa składy pendolino. Jeden z nich, rozbity jeszcze dwa lata temu na przejeździe pod Ozimkiem, dopiero teraz trafi do Włoch na naprawę" - czytamy w dzienniku.

Według "Rz" kłopoty uziemiają nowe lokomotywy Gama, w których psują się silniki. "InterCity łata braki w nowoczesnych zespołach trakcyjnych składami wagonowymi. W poniedziałek zastępcze pociągi wyjechały na 11 tras. To utrudnienie dla pasażerów" - zauważa "Rzeczpospolita".

"Często w takich składach brakuje wagonu gastronomicznego lub wagonów przystosowanych dla niepełnosprawnych" mówi "Rz" Jakub Madrjas, szef branżowego portalu Rynek Kolejowy.

Z powodu problemów taborowych - czytamy w dzienniku - wstrzymywana jest sprzedaż biletów na niektóre trasy. "W poniedziałek rano blokada sprzedaży obejmowała 10 pociągów mających wyjeżdżać od 18 kwietnia na trasy pomiędzy Łodzią i Białymstokiem oraz Łodzią i Warszawą. Co prawda po południu odblokowano sprzedaż dla 8 połączeń, ale nie wiadomo, czy przed świętami i majówką sytuacja nie będzie się powtarzać" - pisze "Rzeczpospolita". 

mkr/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 15 bha

Modernizacja kolei od lat....

! Odpowiedz
4 11 grzegorzkubik

Dziś lepsze pociągi mają przewozy regionalne. PESA robi piękne składy.

! Odpowiedz
6 15 trooper

I jak tu zrezygnować z samochodu na rzecz kolei aby ograniczać smog i emisję CO2?

! Odpowiedz
1 10 dziki_losos

Najlepiej nigdzie nie jechać, to wtedy emisja CO2 będzie zerowa. Lepiej wysłać kartkę pocztową - a żeby transport drogowy listów nie wygenerował zbyt wiele gazów, to niech idzie pocztą e-mail.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil