REKLAMA

PKP PLK: Krajowy Program Kolejowy jest zrealizowany w 85 proc.

2020-08-07 13:38
publikacja
2020-08-07 13:38
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Stan zaawansowania realizacji Krajowego Programu Kolejowego (KPK) wynosi obecnie 85 proc. - poinformowano w piątek w Gdańsku na konferencji prasowej PKP Polskie Linie Kolejowe.

"Codziennie 10 tysięcy pracowników i prawie trzy tysiące maszyn zaangażowanych jest w realizację Krajowego Programu Kolejowego. Jest to program o wartości 76 miliardów złotych. Mimo pandemii nie zwalniamy tempa realizacji" - oświadczył zastępca dyrektora Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK SA Bartłomiej Cygan.

Dodał, że obecnie realizacja KPK jest zaawansowana w 85 proc.

"14 miliardów złotych – są to umowy, które już zostały ukończone, a 51 mld zł to umowy, które są w zaawansowanej fazie realizacji" - dodał Cygan.

Zapewnił, że jednocześnie PKP PLK przygotowuje projekty na kolejną perspektywę finansową.

"W przyszłym roku będziemy gotowi ogłosić 26 przetargów o łącznej wartości 36 miliardów złotych. Tylko w tej perspektywie finansowej, do tej pory, na modernizację polskiej kolei wydaliśmy już 30 mld zł. To czterokrotnie więcej niż w poprzedniej perspektywie" - zaznaczył przedstawiciel PKP PLK.

Realizowany przez PKP PLK Krajowy Program Kolejowy to największy program w historii kolei. Zmodernizowanych będzie 9 tys. km torów, a na 8,5 tys. zwiększy się prędkość.(PAP)

autor: Robert Pietrzak

rop/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jordanbelford
PKP pięknie qrwa pięknie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki