Więcej połączeń PKP Intercity z Ukrainą, Czechami i Austrią

PKP Intercity rozszerza swoją siatkę międzynarodowych połączeń. Pasażerowie częściej będą mogli pojechać do Czech, Austrii i na Ukrainę.

(fot. Marek Dyjuk / FORUM)

Od 13 kwietnia PKP Intercity uruchomiło drugą parę pociągów, która codziennie zabierze pasażerów z Krakowa do Czech oraz z powrotem. Natomiast od 19 kwietnia - dzięki współpracy polskiego przewoźnika z ukraińskimi kolejami państwowymi UZ - można skorzystać z dodatkowego połączenia z Przemyśla do Dniepru.

Ponadto, podróżujący pociągiem relacji Przemyśl-Dniepr-Przemyśl na odcinku polskim, jak i ukraińskim, mogą skorzystać z 30-proc. zniżki na miejsca sypialne względem pełnych cen biletów stosowanych w komunikacji Wschód-Zachód.

Za sprawą skomunikowania relacji z pociągami TLK Małopolska i IC Malczewski z połączeń z zachodnią Ukrainą mogą korzystać m.in. mieszkańcy Gdyni, Szczecina, Poznania, Warszawy, Wrocławia, Krakowa czy Rzeszowa. Natomiast wracający do Przemyśla skład nr 90 skomunikowano z pociągiem IC Przemyślalnin, który jedzie przez Rzeszów, Kraków, Katowice, Poznań, Szczecin i Świnoujście.

Od 13 kwietnia uruchomiono także grupę wagonów w pociągu EIC Sobieski relacji Wiedeń-Kraków-Wiedeń. Są to dwa wagony drugiej klasy kursujące z i do Bohumina jako osobny pociąg. Uruchomione w wyniku współpracy polskich i austriackich kolei połączenie będzie funkcjonowało w takiej formie codziennie do grudnia 2019 roku.

DU

Źródło: Bankier24

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne