REKLAMA

PKP Cargo z partnerami uruchamia połączenia z Poznania do Duisburga do przewozu naczep samochodowych

2020-03-27 16:56
publikacja
2020-03-27 16:56
PKP

PKP Cargo, Clip Group i Duisport Agency, czyli operator portu rzecznego w Duisburgu, uruchamiają od kwietnia regularne połączenia kolejowe z Poznania do Duisburga służące do przewozu naczep samochodowych - podał kolejowy przewoźnik w komunikacie prasowym.

"Współpraca trzech podmiotów wynika z zapotrzebowania rynku na takie przewozy, gdyż epidemia koronawirusa spowodowała ograniczenia w międzynarodowym transporcie samochodowym. Część państw wprowadziła poważne obostrzenia administracyjne utrudniające ruch TIR-ów, co powoduje, że gestorzy ładunków i firmy transportowe muszą szukać alternatywnych możliwości przewożenia towarów. Korzystanie z kolei jest w tej chwili najlepszym rozwiązaniem, gdyż transportu szynowego nie dotyczą obostrzenia związane z epidemią COVID-19 - napisano.

Połączenie będzie technicznie gotowe 1 kwietnia, natomiast pierwszy pociąg zostanie uruchomiony w miarę napływania zleceń.

PKP Cargo podało, że obecnie zaplanowano trzy połączenia tygodniowo, ale ich częstotliwość może bardzo szybko wzrosnąć do codziennych kursów w przypadku dużego zainteresowania nową usługą. Ponadto zaplanowana kompozycja wagonów pozwoli na przewiezienie nie tylko jednostek intermodalnych, ale również naczep tzw. standardowych z wykorzystaniem systemu CargoBeamer. Czas przejazdu koleją pomiędzy Poznaniem a Duisburgiem wynosi 14 godzin. (PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki