REKLAMA

PKP Cargo spodziewa się niebawem finalizacji umowy z grupą Greenbrier

2021-10-13 13:36
publikacja
2021-10-13 13:36

PKP Cargo w najbliższym czasie chciałoby podpisać umowę z firmą Wagony Świdnica w sprawie współpracy przy produkcji wagonów towarowych w fabryce w Gniewczynie - poinformował PAP Biznes w wywiadzie prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz.

"Planujemy rozpocząć produkcję wagonów w Gniewczynie na przełomie 2022 i 2023 roku. Własny zakład pozwoli nam elastycznie reagować na potrzeby rynkowe. Poza węglarkami będziemy mogli produkować inne typy wagonów, czyli np. platformy intermodalne, cysterny" - powiedział prezes.

"Trwają ustalenia dotyczące współpracy z Wagony Świdnica i mamy nadzieję, że w najbliższym czasie będzie możliwe podpisanie umowy" - dodał.

Na początku października PKP Cargo podpisało z firmą Wagony Świdnica, która należy do amerykańskiej grupy Greenbrier, list intencyjny w sprawie współpracy przy produkcji wagonów towarowych w fabryce w Gniewczynie.

W ramach współpracy Greenbrier ma być partnerem technologicznym, który dostarczy know-how produkcji wagonów.

W czerwcu PKP Cargo zawarło umowę nabycia za 27 mln zł nieruchomości i ruchomości po byłej Fabryce Wagonów Gniewczyna, by wznowić produkcję wagonów towarowych.(PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki