REKLAMA

PKP Cargo spodziewa się niebawem finalizacji umowy z grupą Greenbrier

2021-10-13 13:36
publikacja
2021-10-13 13:36

PKP Cargo w najbliższym czasie chciałoby podpisać umowę z firmą Wagony Świdnica w sprawie współpracy przy produkcji wagonów towarowych w fabryce w Gniewczynie - poinformował PAP Biznes w wywiadzie prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz.

"Planujemy rozpocząć produkcję wagonów w Gniewczynie na przełomie 2022 i 2023 roku. Własny zakład pozwoli nam elastycznie reagować na potrzeby rynkowe. Poza węglarkami będziemy mogli produkować inne typy wagonów, czyli np. platformy intermodalne, cysterny" - powiedział prezes.

"Trwają ustalenia dotyczące współpracy z Wagony Świdnica i mamy nadzieję, że w najbliższym czasie będzie możliwe podpisanie umowy" - dodał.

Na początku października PKP Cargo podpisało z firmą Wagony Świdnica, która należy do amerykańskiej grupy Greenbrier, list intencyjny w sprawie współpracy przy produkcji wagonów towarowych w fabryce w Gniewczynie.

W ramach współpracy Greenbrier ma być partnerem technologicznym, który dostarczy know-how produkcji wagonów.

W czerwcu PKP Cargo zawarło umowę nabycia za 27 mln zł nieruchomości i ruchomości po byłej Fabryce Wagonów Gniewczyna, by wznowić produkcję wagonów towarowych.(PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki