REKLAMA
WAŻNE

PKP Cargo nadal rozgląda się za potencjalnymi akwizycjami

2019-10-18 16:18
publikacja
2019-10-18 16:18

PKP Cargo, które rozpoczęło w październiku rozmowy w sprawie kupna udziałów w rumuńskich spółkach Vest Trans Rail, Ferest Logistics oraz Romcargounit, nadal rozgląda się za potencjalnymi akwizycjami - wynika z wypowiedzi prezesa PKP Cargo Czesława Warsewicza dla PAP Biznes.

/ PKP Cargo

"Podmioty, o których rozmawiamy, to firmy mające udział w rynku rumuńskim szacowany na około 4 proc. Jak już wcześniej wielokrotnie wyjaśniałem, akwizycja dużych europejskich firm kolejowych jest w praktyce niemożliwa, dlatego nasza strategia polega na kupowaniu podmiotów mniejszych, ale o ugruntowanej pozycji na danym rynku. To bowiem otwiera przed nami możliwości rozwoju i ekspansji" - powiedział prezes.

"Chcemy te rozmowy zakończyć jak najszybciej. Chciałbym jednak zastrzec, że nie stawiamy sobie żadnej daty granicznej, więc jeśli negocjacje przeciągną się na 2020 roku, nie będzie to żadnym problemem dla PKP Cargo" - dodał.

Pod koniec września PKP Cargo informowało o rozpoczęciu rozmów w sprawie kupna udziałów w spółce P.U. Hatrans, która organizuje połączenia kolejowe Łódź - Chengdu - Xiamen w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku.

Prezes pytany w piątek, czy to koniec potencjalnych akwizycji, czy PKP Cargo jeszcze rozgląda się po rynku, odpowiedział: "Jesteśmy cały czas otwarci na takie rozmowy, więc niczego nie wykluczamy".

Strategia grupy na lata 2019-2023 zakłada ekspansję zagraniczną PKP Cargo w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. (PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki