

PKP Cargo Connect GmbH uruchomi w styczniu sieć połączeń drogowych drobnicowych na linii Bałtyk-Bałkany - poinformowało PKP Cargo w komunikacie prasowym.
"Nasza oferta połączeń drogowych dedykowana ładunkom drobnicowym skierowana jest bezpośrednio do producentów, którzy importują lub eksportują produkty w obszarze Trójmorza pomiędzy Bałtykiem a Bałkanami. Dzisiejsze obroty handlowe i dobra koniunktura sprzyjają rozwojowi biznesu, zwłaszcza tego międzynarodowego. Dlatego wychodzimy z naszą ofertą do krajowych firm i chcemy zachęcić do korzystania z nowej linii drobnicowej, która jest świetnym uzupełnieniem naszych możliwości transportu drobnicy z Polski do Niemiec oraz na Skandynawię. Dzięki tej usłudze chcemy rozwijać siatkę połączeń i jeszcze lepiej obsługiwać naszych obecnych i przyszłych klientów na których czekamy z naszą konkurencyjną ofertą na rynku" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym członek zarządu PKP Cargo Connect GmbH Łukasz Strzelecki.
PKP Cargo podało, że przewozy będę realizowane między Polską, Estonią, Łotwą, Litwą, Węgrami, Słowenią, Chorwacją i Serbią. Inicjatywa spółki wynika z faktu, że rosnąca wymiana handlowa pomiędzy Polską, a rynkami krajów bałtyckich i bałkańskich, wymaga od operatorów logistycznych poszukiwania nowych rozwiązań w transporcie ładunków i oferowania kompleksowej obsługi zarówno w realizacji przewozów FTL (duże ładunki), jak i w doładunkach i drobnicy.
Dlatego PKP Cargo Connect GmbH poszerzyła swoją ofertę o drogowy transport drobnicowy na trasie korytarza Trójmorza. Dzięki serwisowi paletowemu, który od stycznia będzie mógł realizować nawet najmniejsze zamówienia tj. od jednej do kilku palet, wzrosną możliwości transportu pojedynczych ładunków w dostawach międzynarodowych.
Głównymi hubami na linii drobnicowej realizowanej przez spółkę PKP Cargo Connect GmbH będzie Wilno i Budapeszt, skąd będą realizowane wszystkie dostawy do klientów końcowych. Z kolei na terenie Polski będą wykorzystywane 2 terminale przeładunkowe w Warszawie i Gliwicach. Cały proces transportu towaru drobnicowego będzie realizowany w ciągu 3 dni na terenie Litwy, Polski i Węgier. Z kolei na Łotwę, Estonię, Chorwację, Słowenię i Serbię przewóz będzie zajmował 4 dni. (PAP Biznes)
epo/ asa/