PKO Bank Polski wprowadza nowe numery rachunków

W związku z Zarządzeniem nr 5/2002 Prezesa Narodowego Banku Polskiego z 6 maja 2002 r. w sprawie sposobu numeracji rachunków bankowych prowadzonych w bankach (Dz. Urz. NBP nr 8 poz. 26 z późn. zm.) dotyczącym wdrożenia standardowego zapisu numerów rachunków bankowych, w polskim sektorze bankowym podjęto prace nad standaryzacją numerów rachunków.

Od 15 grudnia br. dotychczasowe numery rachunków prowadzonych przez PKO Bank Polski ulegają zmianie. Nowe Numery Rachunku Bankowego (NRB) klienci znajdą na wyciągach i miesięcznych zestawieniach operacji z ROR i rachunków bieżących lub w oddzielnej korespondencji.

Dotychczasowe numery będą funkcjonować równolegle z nowymi do końca czerwca 2004 r. Od 1 lipca 2004 r. w polskim systemie bankowym funkcjonować będą wyłącznie nowe numery rachunków bankowych, a wszystkie zlecenia płatnicze dotyczące rachunków niezgodnych ze standardem NRB nie będą mogły zostać zrealizowane.

Klienci powinni we własnym zakresie poinformować pracodawców, kontrahentów i klientów o zmianie numerów rachunków oraz dokonać zmian numerów w złożonych dyspozycjach zleceń stałych w innych bankach. Zasady spłaty rat kredytu dokonywanych poprzez pobranie środków z ROR nie ulegają zmianie. W przypadku nowych numerów lokat i innych produktów bankowych należy kontaktować się z placówkami PKO Banku Polskiego.
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne