PKO BP wdraża NMS - Nowy Moduł Scoringowy

VSoft SA zakończył produkcyjne wdrożenie Nowego Modułu Scoringowego w PKO BP. System usprawnia przeprowadzanie analizy scoringowej wniosków kredytowych klientów detalicznych. Proces wyznaczania oceny scoringowej przebiega w sposób automatyczny, a udział analityka podejmującego ostateczną decyzję dotyczącą kredytu zależy od definicji procesu, która jest elastyczna.
„Naszym celem było przygotowanie systemu, który umożliwi sprawną, zautomatyzowaną kontrolę nad ryzykiem związanym z udzielaniem kredytów dla klienta detalicznego, w tym wykrywanie prób wyłudzeń” – komentuje Łukasz Grządziel, kierownik działu oprogramowania VSoft SA. – „System korzystając z pełni funkcjonalności VBP (VSoft Business Platform) skutecznie ogranicza czas wymagany do wprowadzenia zmian w istniejącym procesie analizy scoringowej czy też dołączenia do procesu nowych elementów zwiększających bezpieczeństwo udzielenia pożyczki, jeśli na rynku zaistnieje nowe zagrożenie”. 

NMS skraca czas i podnosi bezpieczeństwo procesu podejmowania decyzji kredytowej poprzez zautomatyzowane procedury kontrolne, m.in. walidacje techniczne i merytoryczne, automatyczne sprawdzanie danych wnioskodawców w bazach wewnętrznych i zewnętrznych, a także specjalne algorytmy związane z podejrzeniem o próbę wyłudzenia kredytu. Po skompletowaniu wszystkich danych, jak też wyliczeniu pewnych wartości-agregatów, odpowiedni zestaw danych jest przesyłany do silnika scoringowego, gdzie stosowana jest odpowiednia dla danego produktu strategia scoringowa. W systemie obsługiwane są obecnie trzy ścieżki produktów biznesowych.

NMS został zbudowany w oparciu o platformę biznesową VSoft Business Platform (VBP), umożliwiającą administratorom modelowanie procesu analizy scoringowej, wyglądu interfejsu użytkownika, a także modyfikowanie mapowań pól z danymi, co jest szczególnie istotne dla testowania i wdrażania nowych strategii scoringowych. Dodatkowo, na potrzeby testowania strategii, wykonany został mechanizm do testów masowych.

NMS to 19. projekt zrealizowany przez VSoft SA dla PKO BP SA.

/ VSoft SA
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

    Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

    Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.