REKLAMA

Udają kupujących i wyłudzają dane. PKO BP ostrzega przez oszustami

2021-04-12 12:00
publikacja
2021-04-12 12:00
fot. Karolis Kavolelis / Shutterstock

Cyberprzestępcy atakują osoby sprzedające przedmioty przez internet. Na celowniku znaleźli się użytkownicy portali aukcyjnych i ogłoszeniowych. "Możesz paść ofiarą oszustwa" – ostrzega PKO Bank Polski.

Internetowi przestępcy podszywają się pod kupujących przedmioty na portalach aukcyjnych oraz ogłoszeniowych, ostrzega PKO Bank Polski. Oszuści próbują wyłudzić poufne dane tj. login i hasło do bankowości internetowej, numer PESEL, nazwisko panieńskie matki oraz kody SMS do autoryzacji transakcji.

"Wystawiasz przedmiot na portalu aukcyjnym lub ogłoszeniowym? Jeśli podasz poufne dane, możesz paść ofiarą oszusta" – czytamy w komunikacie PKO Banku Polskiego.

Jak chronić się przed wyłudzeniem danych przez oszustów? PKO Bank Polski podaje kilka porad dla klientów, wspomina m.in. o zachowaniu zasady ograniczonego zaufania podczas sprzedawania produktów na serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych. Warto ustawić odpowiednie limity dzienne na karcie płatniczej oraz unikać bezpośredniej komunikacji ze sprzedającym, najlepiej rozliczać się przez portal.

DF

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki