PKO BP ostrzega przed oszustami

PKO BP, w oficjalnym komunikacie umieszczonym na stronie banku, ostrzega przed próbami wyłudzenia informacji o klientach. Oszuści, podszywając się pod pracowników banku, kancelarii prawnej lub firmy współpracującej z bankiem, proszą o podanie poufnych danych.

W związku z narastającą liczbą cyberprzestępstw, coraz więcej instytucji prowadzi kampanie ostrzegawcze, mające na celu uświadomienie klientom powagi sytuacji. Parę dni temu w systemie transakcyjnym ING Banku Śląskiego pojawił się komunikat informujący o oszustach, podających się między innymi za pracowników banku, którzy w rozmowie telefonicznej proszą o podanie danych dostępu do bankowości internetowej.

PKO BP ostrzega przed oszustami
PKO BP ostrzega przed oszustami (fot. leungchopan / YAY Foto)

Tym razem podobne ostrzeżenie wydał PKO Bank Polski. Bank przestrzega swoich klientów przed przestępcami, którzy powołując się na potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa, proszą o podanie poufnych informacji. W rzeczywistości celem oszustów poszywających się pod pracowników banku czy innej instytucji zaufania publicznego jest wyłudzenie danych do logowania, do serwisu internetowego oraz kodów z narzędzia autoryzacyjnego. Dane te mogą następnie posłużyć do zlecenia dyspozycji np. przelewu z rachunku klienta.

W celu uchronienia się przed zagrożeniem należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem z nikim nie dzielić się swoim hasłem dostępu do serwisu internetowego, mobilnego oraz telefonicznego. Dodatkowo, nie przekazywać kodu jednorazowego w trakcie rozmowy telefonicznej nawiązanej przez pracownika banku, chyba że kontakt telefoniczny następuje z inicjatywy klienta w celu złożenia potwierdzenia zleconej dyspozycji np. założenia lokaty, zmiany danych korespondencyjnych czy zlecenia przelewu.

(Bankier.pl)

KR

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne