REKLAMA

Weekendowe utrudnienia w bankach - lepiej przygotować gotówkę

Dominika Florek2020-09-25 11:20redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-09-25 11:20
fot. lucadp / Shutterstock

Alior, mBank, PKO BP lub Bank Pocztowy - sprawdź, czy twój bank nie zapowiedział przerwy technicznej na najbliższy weekend. Jak co tydzień na Bankier.pl przygotowujemy zestawienie instytucji, które będą przeprowadzać prace modernizacyjne.

W najbliższy weekend 11 banków będzie przeprowadzać prace serwisowe. Utrudnienia w korzystaniu z bankowości internetowej oraz mobilnej rozpoczną się już w części banków w piątek wieczorem.

Przerwa techniczna w Alior Banku

Już w piątek w Alior Banku będą przeprowadzane prace serwisowe. Od godziny 18:00 w piątek (25 września) do godziny 18:00 w sobotę (26 września) klienci muszą liczyć się z chwilowymi utrudnieniami podczas korzystania z bankowości internetowej oraz mobilnej. Godzinę później od 23:00 systemy zostaną wyłączone z użytku do niedzieli do godziny 7:00.

Natomiast inwestorzy korzystający z usługi świadczonej przez Alior Bank muszą uzbroić się w cierpliwość - system będzie niedostępny od godziny 20:00 w piątek do godziny 20:00 w niedzielę.

Czas prac modernizacyjnych może ulec wydłużeniu, o czym klienci będą informowani na bieżąco, podkreśla Alior Bank w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej.

Utrudnienia w EnveloBanku

W nocy z piątku (25 września) na sobotę (26 września) EnveloBank będzie przeprowadzał prace modernizacyjne. Utrudnienia w działaniu części usług rozpoczną się o godzinie 21:35 i potrwają do następnego dnia do godziny:

  • 12:00 – przerwa w funkcjonowaniu bankowości internetowej (Pocztowa24 będzie niedostępna do 14:00) i mobilnej,
  • 15:00 – zawieszenie obsługi produktów Call Centre.

Dodatkowo w czasie przerwy technicznej niedostępne będzie składanie wniosków oraz korzystanie z produktów w placówkach Poczty Polskiej od piątku do soboty pomiędzy godziną 21:35 a 11:00.

Przerwa techniczna w Banku Pocztowym

Jednym z banków, które zapowiedziały prace serwisowe już w piątek, jest Bank Pocztowy. Klienci instytucji od godziny 21:35 w piątek (25 września) do godziny 14:00 w sobotę (26 września) muszą liczyć się z utrudnieniami podczas korzystania z bankowości internetowej oraz mobilnej.

Prace serwisowe w Nest Banku

W sobotę utrudnień w korzystaniu z bankowości mogą spodziewać się klienci Nest Banku. Instytucja zapowiedziała przerwę techniczną, która rozpocznie się w sobotę (26 września) o godzinie 0:30 i potrwa do godziny 4:00. W tym czasie niedostępna będzie bankowość elektroniczna oraz PSD2 API Nest Banku.

Nie działa mBank?

Klienci mBanku mogą spodziewać się utrudnień w najbliższą niedzielę (27 września) ze względu na prace modernizacyjne przeprowadzane przez bank. Pomiędzy godziną 2:00 a 9:00 niedostępna będzie aplikacja mobilna oraz płatności za zakupy w internecie. Krócej - od godziny 2:00 do 7:00 - nie będą dostępne płatności kartą oraz wypłata gotówki z bankomatu, a także wpłacanie środków przy pomocą wpłatomatów.

Natomiast najdłuższa przerwa w działaniu funkcji bankowości internetowej oraz mobilnej w mBanku dotyczy składania wniosków. Potrwa od godziny 1:30 do godziny 9:30 w niedzielę.

Prace serwisowe w Getin Banku

Kolejnym bankiem, który zapowiedział przerwy, jest Getin. Klienci korzystający z systemów bankowości internetowej oraz mobilnej muszą przygotować się na niedostępność w niedzielną noc (27 września). Getin Bank zapowiedział przerwę techniczną, która potrwa od północy do godziny 6:00.

Przerwa techniczna w PKO BP i Inteligo

W niedzielę (27 września) od godziny 1:30 do godziny 4:30 utrudnienia czekają na klientów PKO Banku Polskiego oraz Inteligo. Z powodu prac modernizacyjnych w tym czasie niedostępna będzie aplikacja mobilna IKO, w związku z tym nie będą również działać płatności zbliżeniowe IKO.

Utrudnienia w Toyota Banku

Klienci korzystający z usług Toyota Banku nie skorzystają w najbliższą niedzielę z serwisu bankowości elektronicznej, telefonicznej oraz usługi tzw. szybkich płatności. Instytucja zapowiedziała prace modernizacyjne, które rozpoczną się w niedzielę (27 września) o godzinie 8:00 i potrwają do godziny 16:00.

Nie działa Pekao?

Najpóźniejsze weekendowe przerwy zapowiedział Bank Pekao. W poniedziałek (28 września) pomiędzy godziną 1:00 a 7:00 klienci banku mogą mieć problemy z korzystaniem z kart wielowalutowych oraz kart Visa Debit Gold. Dodatkowo podczas przerwy technicznej niedostępna będzie aplikacja PeoPay.

Prace techniczne w BNP Paribas

Niedzielną przerwę techniczną zapowiedział również BNP Paribas. 27 września od północy do godziny 6:00 niedostępny będzie serwis internetowy banku www.bnpparibas.pl ze względu na zaplanowane prace modernizacyjne.

Kliknij, aby przejść dalej / Bankier.pl
Źródło:
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Zajmuje się tematyką konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont osobistych dla przedsiębiorców. Studiuje finanse i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki