REKLAMA

Orlen otrzymał pozew od akcjonariusza PGNiG o uchylenie uchwały NWZ ws. fuzji

2022-11-28 18:12
publikacja
2022-11-28 18:12

PKN Orlen otrzymał od Sądu Okręgowego w Łodzi pozew złożony przez akcjonariusza byłego PGNiG o uchylenie uchwały NWZ PGNiG w sprawie połączenia obu spółek wraz z żądaniem ewentualnym o stwierdzenie nieważności tejże uchwały - podał płocki koncern w komunikacie.

Orlen otrzymał pozew od akcjonariusza PGNiG o uchylenie uchwały NWZ ws. fuzji
Orlen otrzymał pozew od akcjonariusza PGNiG o uchylenie uchwały NWZ ws. fuzji
fot. Daniel Sztork / / Shutterstock

W ocenie PKN Orlen pozew jest bezzasadny.

Październikowe nadzwyczajne walne zgromadzenie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa zgodziło się na połączenie spółki z PKN Orlen.

Jak podkreślał wtedy prezes PKN Orlen, fuzja z PGNiG "zwiększy stabilność finansową nowego podmiotu i wzmocni jego odporność na zachodzące zmiany rynkowe", przy czym "w wyniku połączenia zyskają również klienci PGNiG i PKN Orlen, którzy otrzymają szerszą i bardziej zintegrowaną ofertę produktową".

"Celem połączenia PKN Orlen z PGNiG jest stworzenie silnego multienergetycznego koncernu, który będzie skutecznie konkurował na europejskim rynku. A tylko razem tak duże spółki są w stanie zaangażować zasoby niezbędne do realizacji dużych projektów inwestycyjnych" - oświadczył Obajtek.

"Porozumienie PKN Orlen, PGNiG i organizacjami związkowymi PGNiG zakłada 48-miesięczny okres obowiązywania gwarancji zatrudnienia dla pracowników PGNiG oraz 24-miesięczny okres niezmienności dotychczasowych warunków pracy i płacy na niekorzyść pracownika, w tym także miejsca świadczenia pracy" - napisano w komunikacie prasowym.

Strona pracodawcy, jak zaznaczono w komunikacie, zobowiązała się również do zapewnienia finansowania pracownikom PGNiG pakietu medycznego na dotychczasowych lub nie mniej korzystnych niż obecnie zasadach. Na takich samych warunkach koncern zapewni opiekę ubezpieczeniową oraz regulacje wynikające z zapisów Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych - zapewnił PKN Orlen.

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont firmowych z premią – luty 2023 r.

Ranking kont firmowych z premią – luty 2023 r.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
jarekzbyszek
Brawo za odwagę. Nie odpuszczać prawicowym hochsztaplerom.
zops
No ale co z "ustawionymi" dziennikarzami? Najpierw stwierdzono iż Obajtek "miał personalnie zadecydować o losach jakiegoś przedsiębiorstwa." A dwie godziny temu o 20:10 w TV stwierdzono CYTAT: "Donald Tusk chciał sprzedać Lotos Rosjanom." JEŻELI JEDNA OSOBA MOŻE SPRZEDAĆ Lotos, TO RÓWNIEŻ JEDNA OSOBA No ale co z "ustawionymi" dziennikarzami? Najpierw stwierdzono iż Obajtek "miał personalnie zadecydować o losach jakiegoś przedsiębiorstwa." A dwie godziny temu o 20:10 w TV stwierdzono CYTAT: "Donald Tusk chciał sprzedać Lotos Rosjanom." JEŻELI JEDNA OSOBA MOŻE SPRZEDAĆ Lotos, TO RÓWNIEŻ JEDNA OSOBA MOŻE KUPIĆ. >>>>> wybory.wex.pl
zops
A co powiedziałby na to Donald Musk? No i teraz wołajcie: "nasze ulice wasze kamienice."

Powiązane: Połączenie PGNiG i Orlenu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki