REKLAMA

PIT 2020. Wizytę w urzędzie skarbowym będzie można umówić z wyprzedzeniem

2021-01-20 11:00
publikacja
2021-01-20 11:00
fot. Tomasz Sternicki / FORUM

Usługa "Umów wizytę w urzędzie skarbowym", która została udostępniona w ubiegłym roku, będzie dostępna podczas kampanii PIT - informuje Krajowa Administracja Skarbowa. Kampania PIT ruszy 15 lutego wraz z udostępnieniem rozliczeń w usłudze Twój e-PIT.

Darmowy program do rozliczania
PIT 2020/2021
Pobierz e-pity 2020 Uruchom on-line

15 lutego Krajowa Administracja Skarbowa udostępni przygotowane w usłudze Twój e-PIT zeznania podatkowe większości podatników.

Dostępność dokumentów w usłudze elektronicznej nie oznacza jednak, że nie ma chętnych chcących skorzystać z tradycyjnej obsługi w urzędach skarbowych. Już teraz - jak informuje KAS - pojawiają się pierwsi podatnicy, którzy chcą skonsultować swoje tegoroczne rozliczenia z urzędnikami.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że usługa "Umów wizytę w urzędzie skarbowym" udostępniona podatnikom w ubiegłym roku umożliwia szybkie i komfortowe załatwienie spraw w urzędzie, bez konieczności stania w kolejkach i z zachowaniem istotnych w czasie pandemii środków ostrożności.

Urzędnicy zaznaczają jednak, że aby zostawić dokumenty w urzędzie skarbowym, nie trzeba umawiać wizyty - możliwe jest pozostawienie dokumentów w urnie podawczej (bez potwierdzenia odbioru), lub w przypadku, kiedy podatnik takie potwierdzenie chce otrzymać, udanie się z dokumentami do punktu podawczego.

Chcesz rozliczyć PIT za 2020 rok?
Uruchom on-line

Wizyty w ramach "Umów wizytę w urzędzie skarbowym" można umawiać poprzez portal podatki.gov.pl. W tym celu wystarczy wybrać właściwy urząd oraz rodzaj sprawy, który chce się załatwić, a następnie ustalić datę i godzinę wizyty, podać swoje dane osobowe i zaczekać na wysyłane pocztą elektroniczną potwierdzenie terminu wizyty w urzędzie. Potwierdzenie takie zawiera również konkretne stanowisko lub pokój, w którym obsługiwana będzie sprawa.

mfr/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Darmowy program do rozliczania PIT 2020

Darmowy program do rozliczania PIT 2020

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2020

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki