13,3000 zł
0,76% 0,1000 zł
Pharmena SA (PHR)

Potencjalny wpływ 1-MNA na skutki infekcji koronawirusa COVID-19

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 10 / 2020
Data sporządzenia: 2020-03-26
Skrócona nazwa emitenta
PHARMENA S.A.
Temat
Potencjalny wpływ 1-MNA na skutki infekcji koronawirusa COVID-19
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd PHARMENA S.A. informuje, że praca naukowa opublikowana w marcu 2020 r. przez grupę chińskich i włoskich naukowców w Cell Death & Differentiation dotycząca odpowiedzi immunologicznej w infekcji koronawirusa COVID-19 (https://doi.org/10.1038/s41418-020-0530-3) rekomenduje podawanie witaminy B3 jako suplementu diety w infekcji koronawirusem SARS-CoV-2.

Witamina B3 w organizmie człowieka przekształca się (metabolizuje) głównie do 1-metylonikotynamidu (1-MNA). 1-MNA jest obecnie dostępny na rynku w suplementach diety z linii MENAVITIN.
MENAVITIN to linia innowacyjnych suplementów diety, chronionych prawem patentowym. 1-MNA został zarejestrowany w Unii Europejskiej jako nowa żywność (Rozporządzenie Wykonawcze Komisji (UE) 2018/1123 z dnia 10 sierpnia 2018 r.).

1-MNA
1-MNA jest nie badanym wcześniej metabolitem witaminy B3, który wykazuje działanie przeciwzapalne i zapewnia dodatkowe korzyści terapeutyczne w zastosowaniach miejscowych na skórę. Wspomniane korzyści wykorzystywane są we wprowadzonych na rynek przez Pharmenę suplementach diety oraz preparatach dermatologicznych. Pharmena bada również możliwości potencjalnych zastosowań terapeutycznych 1-MNA (TRIA-662) jako doustnego leku systemowego. W dotychczasowych badaniach klinicznych 1-MNA (TRIA-662) wykazał wysokie bezpieczeństwo i tolerancję stosowania, a potencjalne wskazania terapeutyczne dla doustnych terapii systemowych 1-MNA (TRIA-662) obejmują m.in.: zmniejszanie ryzyka wystąpienia zdarzeń sercowo-naczyniowych takich jak prewencja zawału serca, udaru mózgu oraz choroby o podłożu zapalnym takie jak niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby (NASH); tętnicze nadciśnienie płucne (PAH).


Powyższa informacja jest publikowana ze względu na rekomendację grupy chińskich i włoskich naukowców opublikowaną w Cell Death & Differentiation dotyczącą podawania witaminy B3 jako suplementu diety w infekcji koronawirusem SARS-CoV-2. Ponieważ głównym metabolitem witaminy B3 jest 1-MNA, to tym samym suplementacja 1-MNA potencjalnie może być wskazana. Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa COVID-19 w Polsce i na świecie oraz zwiększającą się liczbę osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, powyższa informacja może mieć pozytywny wpływ na działalność, wyniki finansowe i dalsze perspektywy rozwoju Emitenta i jego Grupy Kapitałowej.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-03-26 Konrad Palka Prezes Zarządu
2020-03-26 Marzena Wieczorkowska Wiceprezes Zarządu
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium

  • ZWZA ws. m.in. pokrycia straty netto za okres od dnia 01.01.2019r. do dnia 31.12.2019r.

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.