REKLAMA
Tour de spółki

PHARMENA S.A.: Opracowanie planów badawczych 1-MNA w infekcji wirusem Sars-Cov-2

2020-08-24 13:06
publikacja
2020-08-24 13:06
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 24 / 2020
Data sporządzenia: 2020-08-24
Skrócona nazwa emitenta
PHARMENA S.A.
Temat
Opracowanie planów badawczych 1-MNA w infekcji wirusem Sars-Cov-2
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd PHARMENA S.A. w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 23/2020 pt. "Publikacja koncepcji działania 1-MNA w infekcji wirusem Sars-Cov-2" opublikowanego w dniu 15 lipca 2020 r. w systemie ESPI informuje, że Spółka opracowała plan badań 1-MNA w infekcjach wirusowych, w tym infekcji wirusem Sars-Cov-2. Plan obejmuje rozwój projektu w zakresie badań przedklinicznych oraz badań klinicznych na ludziach (faza I i II). Plan został opracowany we współpracy z wiodącym amerykańskim podmiotem specjalizującym się w organizacji procesu badań klinicznych tzw. CRO (Contract Research Organisation).

W związku z powyższym spółka rozpoczyna proces przeglądu opcji strategicznych w celu wyboru najkorzystniejszego wariantu/wariantów realizacji projektów rozwojowych. Spółka po dokonaniu przeglądu, niezwłocznie przekaże w raporcie bieżącym tę informację.

Na dzień publikacji niniejszego raportu, Spółka nie podjęła żadnych decyzji związanych z wyborem konkretnej opcji, a ponadto nie ma pewności, czy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości.

Powyższa informacja jest publikowana ze względu na fakt, iż ewentualny wybór konkretnego wariantu/wariantów realizacji projektów rozwojowych może mieć potencjalnie istotny wpływ na przyszłą działalność lub strukturę własnościową Emitenta i jego Grupy Kapitałowej. Ponadto możliwość zastosowania 1-MNA w nowozdefiniowanych wskazaniach obejmujących infekcje wirusowe, w szczególności infekcje skutkujące powstaniem zapalenia dróg oddechowych (m.in. grypa, infekcja wirusem Sars-CoV-2, zapalenie płuc, oskrzeli), a także obejmujących choroby alergiczne (m.in. astma) może mieć pozytywny wpływ na działalność, wyniki finansowe i dalsze perspektywy rozwoju Emitenta i jego Grupy Kapitałowej, w szczególności ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa COVID-19 w Polsce i na świecie oraz zwiększającą się liczbę osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-08-24 Konrad Palka Prezes Zarządu
2020-08-24 Marzena Wieczorkowska Wiceprezes Zarządu
Źródło:GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki