7,0600 zł
-4,34% -0,3200 zł
Pharmena SA (PHR)

Dalsze etapy komercjalizacji leku 1-MNA (TRIA-662) w PAH

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 7 / 2020
Data sporządzenia: 2020-02-21
Skrócona nazwa emitenta
PHARMENA S.A.
Temat
Dalsze etapy komercjalizacji leku 1-MNA (TRIA-662) w PAH
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd PHARMENA S.A. w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 3/2020 pt. " Rozpoczęcie prezentacji przemysłowi farmaceutycznemu wyników badań leku 1-MNA we wskazaniu NASH celem dalszej ich komercjalizacji" opublikowanego w dniu 20 stycznia 2020 r. w systemie ESPI oraz raportu bieżącego nr 43/2019 pt. " Ustalenie efektywnej dawki 1-MNA w badaniu przedklinicznym we wskazaniu PAH" opublikowanego w dniu 20 grudnia 2019 r. w systemie ESPI, informuje, że po konsultacji z doradcami w pierwszej kolejności przeprowadzone zostaną rozmowy z przemysłem farmaceutycznym w celu komercjalizacji badań leku 1-MNA we wskazaniu niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby (NASH), a następnie po zakończeniu tych rozmów rozpoczęte zostaną dalsze działania w celu komercjalizacji leku 1-MNA (TRIA-662) we wskazaniu tętnicze nadciśnienie płucne (PAH). Powyższe działania pozwolą w ocenie Zarządu na najbardziej efektywne wykorzystanie potencjału 1-MNA w obu wskazaniach biorąc pod uwagę możliwości organizacyjne i finansowe Grupy Kapitałowej Pharmena. Nie można także wykluczyć, iż firma farmaceutyczna która zdecyduje się na dalsza komercjalizacje leku 1-MNA we wskazaniu NASH może być także zainteresowania nabyciem/licencja praw do leku 1-MNA, we wskazaniu PAH.

1-MNA (TRIA-662)
1-MNA (TRIA-662) jest nie badanym wcześniej metabolitem niacyny, który wykazuje działanie przeciwzapalne i zapewnia dodatkowe korzyści terapeutyczne w zastosowaniach miejscowych na skórę. Wspomniane korzyści terapeutyczne wykorzystywane są we wprowadzonych na rynek przez Pharmenę preparatach dermatologicznych, posiadających ochronę patentową. Pharmena bada również możliwości potencjalnych zastosowań terapeutycznych 1-MNA (TRIA-662) jako doustnego leku systemowego. W dotychczasowych badaniach klinicznych 1-MNA (TRIA-662) wykazał wysokie bezpieczeństwo i tolerancję stosowania, a potencjalne wskazania terapeutyczne dla doustnych terapii systemowych 1-MNA (TRIA-662) obejmują m.in.: zmniejszanie ryzyka wystąpienia zdarzeń sercowo-naczyniowych takich jak prewencja zawału serca, udaru mózgu oraz choroby o podłożu zapalnym takie jak niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby (NASH); tętnicze nadciśnienie płucne (PAH).

NASH
Niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby (NASH) jest jednostką chorobową, dla której nie zarejestrowano jeszcze leku a szacowana światowa wartość rynku do 2025 r. wynosi ok. 35 - 40 mld USD.

PAH
Tętnicze nadciśnienie płucne jest chorobą rzadką, dla której poszukuje się efektywnych terapii, a światowa wartość rynku wynosi ok. 5 mld. USD.

Pharmena S.A.
PHARMENA S.A. to dynamicznie rozwijająca się, publiczna spółka biotechnologiczna. Głównym obszarem naszej działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej, fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA.
Działalność Spółki koncentruje się w obszarach dotyczących prowadzenia badań klinicznych nad innowacyjnym lekiem 1-MNA, produkcji innowacyjnych dermokosmetyków i wdrożeniu na rynek innowacyjnych suplementów diety opartych na substancji czynnej 1-MNA.


Informację podano, ponieważ w przypadku przeprowadzenia z sukcesem procesu komercjalizacji 1-MNA (TRIA-662) jako kandydata na lek, potencjalne przychody z komercjalizacji 1-MNA mogą mieć bardzo istotny wpływ na wyniki finansowe i wycenę rynkową Grupy Kapitałowej Emitenta w najbliższych latach.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-02-21 Konrad Palka Prezes Zarządu
2020-02-21 Marzena Wieczorkowska Wiceprezes Zarządu
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium

  • Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.

  • NWZA ws. udzielenie spółce pożyczki pieniężnej przez prezesa zarządu oraz przez członka RN na warunkach rynkowych określonych w tych umowach.

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.