REKLAMA

PGNiG objęło 25 proc. udziałów w koncesji w Pakistanie

2021-05-19 09:50
publikacja
2021-05-19 09:50
PGNiG objęło 25 proc. udziałów w koncesji w Pakistanie
PGNiG objęło 25 proc. udziałów w koncesji w Pakistanie
fot. Bartłomiej Żurawski / / FORUM

PGNiG objęło 25 proc. udziałów w bloku koncesyjnym Musakhel w środkowej części Pakistanu. Spółka szacuje zasoby koncesji na 16 mld m sześc. gazu ziemnego - podał koncern w informacji prasowej.

Grupa uzyskała udziały w ramach tzw. transakcji farm-in, czyli objęła je za porozumieniem z partnerami koncesyjnymi oraz zgodą rządu pakistańskiego. Partnerami koncesji są: Pakistan Petroleum, operator koncesji (37,2 proc. udziałów), Oil&Gas Development Company (35,3 proc.), PGNiG (25 proc.) oraz Government Holdings Pvt. (2,5 proc.).

Blok koncesyjny Musakhel ma powierzchnię 2176 kilometrów kwadratowych. Położony jest w północno-wschodniej części pakistańskiej prowincji Beludżystan, na obszarze bogatym w gaz ziemny.

"Na podstawie danych ze złóż odkrytych w sąsiedztwie koncesji, PGNiG wstępnie szacuje jej zasoby wydobywalne na ok. 16 mld m sześc. gazu" - napisano w komunikacie PGNiG.

Więcej informacji na temat potencjału zasobowego bloku Musakhel spółka uzyska dzięki badaniom sejsmicznym, których początek zaplanowano na 2022 rok.

PGNiG poinformowało, że w ostatnich latach na terenach sąsiadujących z blokiem Musakhel zrealizowano liczne inwestycje związane z infrastrukturą energetyczną, co ułatwi zagospodarowanie ewentualnych zasobów z Musakhel.

Obecnie działalność poszukiwawczo-wydobywcza PGNiG w Pakistanie koncentruje się na koncesji Kirthar w prowincji Sindh, pozyskanej w 2005 roku. Spółka eksploatuje dwa złoża – Rehman i Rizq.

W ubiegłym roku wydobycie gazu przez PGNiG w Pakistanie wyniosło prawie 300 mln m sześc. i było o ponad 50 proc. większe niż w rok wcześniej. (PAP Biznes)

kuc/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki