PGG realizuje biznesplan, choć z odstępstwami

2016-09-07 08:51
publikacja
2016-09-07 08:51

Polska Grupa Górnicza realizuje założony biznesplan, na bieżąco dokonując korekt. Podtrzymuje, że celem jest osiągnięcie dodatniego wyniku finansowego na koniec przyszłego roku - poinformował prezes PGG Tomasz Rogala.

PGG realizuje biznesplan, choć z odstępstwami / fot. Maciej Jarzębiński / FORUM

"Są niewielkie odstępstwa od biznesplanu, ale spółka cały czas na te odstępstwa reaguje i zmierza do tego, by osiągnąć na koniec 2017 roku dodatni wynik finansowy. To najważniejszy cel. Restrukturyzacja to proces ciągły" - powiedział dziennikarzom Rogala podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Pytany o perspektywy na drugie półrocze tego roku, odpowiedział: "Rozpoczyna się najbardziej istotny kwartał z puntu widzenia nabywania węgla. Zobaczymy, jak zareaguje rynek. Są widoczne pewne oznaki ożywienia na rynku węgla, co widać w portach ARA. Z rokowaniami dotyczącymi ścieżki cenowej byłbym jednak ostrożny".

"Będziemy zmierzać do tego, by osiągnąć w tym roku wyniki zakładane w biznesplanie"- dodał.

W II kwartale dwaj inwestorzy PGG, PGE i Energa, którzy mają po 15,7 proc. udziałów w jej kapitale zakładowym, rozpoznali w swoich wynikach udział w stracie jednostki stowarzyszonej PGG w wysokości ok. 40 mln zł.

"Znaczna część tych strat była planowana, przewidziana biznesplanem. Trafiliśmy w trudny, letni okres, który jest słabszy w zakresie sprzedaży. Główne elementy związane z realizacją biznesplanu, jak utworzenie kopalń zespolonych odbyło się o czasie, 1 lipca, restrukturyzacja zatrudnienia, ok. 660 stanowisk, też się odbyła" - powiedział prezes.

"Spółka reaguje na zmiany, co potem przechodzi na biznesplan. Przeprowadziliśmy negocjacje w sprawie Sośnicy. Jest ustalone, że jeśli kopalnia nie będzie rentowna, to nie ma dalszej dyskusji i przejdzie do SRK" - dodał.

Kilka tygodni temu zarząd PGG ustalił ze stroną społeczną, że jeśli do końca stycznia 2017 r. kopalnia Sośnica nie osiągnie parametrów ustalonych w trakcie negocjacji, to trafi do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. (PAP)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
 Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~Grosik
Górnictwo odbija sie od dna, widac to po jsw, widac to po khw, jest lepiej
~virus
teraz najwanzniejsze jest obnizenie liczby zatrudnionych gorników przy zachowaniu tej samej mocy wydobywczej i tyle
~ikar
akurat teraz okres letni był faktycznie trudny ale widac powoli ruchy w portach ara, ceta tez podskoczył za wegiel do 62 usd, jesli jeszcze troche podskoczy to pgg bedzie mogło zaliczyc bardzo udany kwartał zimowy
~adas
pgg sie restrukturyzuje, mysle ze nie planowali sosnicy i te odstepstwa o ktorych mowa to temat makoszów i sosnicy. Ale spokojniej, juz wkrotce sie temat rozwiaże sam.
~mazur
poldek nawet nie chce mi sie tgo tłumaczyć tobie, masz aktualnie nadpodaż wegla, pomstuje wielkie wyprzedawanie wegla ze zwałów KW z zeszlego roku co na chwile pozwoliło podniesc wyniki finansowe ale w efekcie zalało rynek tanim weglem w ogromnej ilosci.
~poldek
"Trafiliśmy w trudny, letni okres"... o curva... I nie dało się tego przewidzieć? Tym krajem rządzą dziś ignoranci oporni na wiedze.
~Janusz
"Znaczna część tych strat była planowana, przewidziana biznesplanem."

A czytać potrafisz?

Powiązane: Górnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki