PGE zakończyła integrację aktywów ciepłowniczych w PGE Energia Ciepła

2019-01-11 11:52
publikacja
2019-01-11 11:52
fot. Krzysztof Żuczkowski / FORUM

Polska Grupa Energetyczna zakończyła integrację aktywów ciepłowniczych w ramach spółki PGE Energia Ciepła. W struktury PGE EC włączono sześć elektrociepłowni wchodzących do tej pory w skład spółki PGE GiEK - podała PGE w komunikacie prasowym.

Do PGE Energia Ciepła zostały przeniesione elektrociepłownie w Bydgoszczy, Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Zgierzu oraz Kielcach.

"Przeprowadzone zmiany miały charakter porządkujący i optymalizujący zarządzanie aktywami w ramach grupy PGE, a ich celem była przede wszystkim szybka i skuteczna transformacja wewnętrznej organizacji i kultury spółki. Zmiana właściciela wewnątrz grupy wiąże się również ze zmianą nazwy wszystkich nowych oddziałów, czyli procesem rebrandingu. Kolejnym etapem porządkowania aktywów w ramach zdefiniowanych linii biznesowych będzie wydzielenie Elektrowni Rybnik do PGE GiEK" - napisano w komunikacie.

PGE Energia Ciepła posiada po konsolidacji ok. 25-proc. udziału w krajowej produkcji ciepła w kogeneracji i jest największym w Polsce podmiotem w tym sektorze.

Spółka od stycznia 2019 r. dysponuje czternastoma elektrociepłowniami o łącznej zainstalowanej mocy cieplnej 7,7 GW oraz 4,1 GW zainstalowanej mocy elektrycznej.

Konsolidacja aktywów ciepłowniczych jest elementem strategii ciepłownictwa PGE, ogłoszonej w grudniu 2017 r.

PGE Energia Ciepła planuje zwiększanie potencjału ciepłowniczego, wzrost udziału w zarządzaniu sieciami ciepłowniczymi i budowę do 2030 r. 1.000 MW nowych mocy kogeneracyjnych. Zgodnie ze strategią udział paliw niskoemisyjnych w produkowanej przez PGE Energia Ciepła energii powinien przekroczyć 50 proc. do roku 2030.

"Integracja aktywów ciepłowniczych w PGE Energia Ciepła przełoży się na większą efektywność zarządczą oraz nowe perspektywy rozwoju spółki. Naszą ambicją jest bycie firmą ciepłowniczą pierwszego wyboru, zorientowaną na klienta oraz dobrym, lokalnym partnerem współpracującym z samorządami" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes PGE Energia Ciepła Wojciech Dąbrowski. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki