PGE z tytułem Pracodawcy Przyjaznego Pracownikom

PGE została doceniona w konkursie „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Podczas poniedziałkowej uroczystości prezydent Andrzej Duda i Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda wręczyli certyfikaty trzem spółkom z Grupy PGE - poinformowała w poniedziałek spółka.

W komunikacie spółki wyjaśniono, że celem konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” jest promowanie tych pracodawców, którzy wyróżniają się w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy - zgodnie z regulaminem konkursu, kandydatów do uzyskania certyfikatu zgłaszają zakładowe organizacje NSZZ Solidarność, a o przyznaniu certyfikatu decyduje Komisja Certyfikacyjna, składająca się z przedstawicieli NSZZ Solidarność oraz Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Zaznaczono, że wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” otrzymały trzy oddziały spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PGE: PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże w Gdańsku, PGE Energia Odnawialna Oddział ZEW Dychów w Dychowie i PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów.

"PGE jest jednym z największych pracodawców w Polsce. Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie i dbamy o naszych pracowników i ich rodziny. Prowadzimy stały dialog ze stroną społeczną. Jesteśmy dumni, że trzy spółki z Grupy PGE zostały wyróżnione w tym ważnym dla pracowników i pracodawców konkursie" – powiedział cytowany w komunikacie prezes Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski.

W XII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” wyróżnionych zostało 17 firm, które otrzymały certyfikat. Laureaci konkursu mogą posługiwać się certyfikatem „Pracodawcy Przyjaznego Pracownikom” przez trzy lata. Nadawanie tego tytułu zainicjowane zostało przez KK NSZZ „Solidarność” w 2008 roku.

Spółka PGE podkreśliła, że od lat zajmuje czołowe pozycje w konkursach i badaniach, których celem jest promowanie dobrych pracodawców i jest wskazywana przez Polaków w pierwszej dziesiątce jako wymarzony pracodawca.

Autor: Radosław Jankiewicz

Źródło: PAP
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 zibi05

WSTYD , WSTYD , czym oni się szczycą , ze olewają akcjonariuszy , nie dzielą się zyskami a bez tych akcjonariuszy to może by już na rynku o nich zapomniano . Kapitalizacja naszych spółek energetycznych mniejsza od Czeskiego CEZu , przecież to kpina a prezydent to albo głupi albo takiego udaje bo jak można nie widzieć co się wokół energetyki wyprawia . WSTYD i żenada .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 lelo1949

2009 rok ,cena emisyjna 23 zł,redukcja 96%,debiut 26 zł ,potem tylko zjazd.Wysokie ceny gazu zza wschodniej granicy,brak decyzji w sprawie EJ.Wszystkie rządy miały w tym swój udział,żaden nie miał odwagi ograniczyć socjalistycznych przywilejów górników i energetyków ,doszliśmy do ściany ,mamy drogą i nieekologiczną energię ,żaden zagraniczny fund nie kupi akcji naszych spółek energetycznych,chyba ,że eski

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 7 jendreka

To dlatego na gpw warte 5 zełta? Przypominam PAŃSTWO POLSKIE SPRZEDAWAŁO POLAKOM AKCJE ZA 19PLN. !!! KTO TU JEST ZŁODZIEJEM? W którym roku? Jaki jest zwrot z inwestycji długoterminowej, wspierającej zrównoważony rozwój Morawieckiego. Przyszli emeryci, przemyślcie swoje inwestycje i obietnice polityków.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 jendreka

Hahahahahahahajajajaja. To tylko papier.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.