REKLAMA

PGE z Volkswagenem zainstalują do 300 punktów ładowania e-aut

2020-02-17 11:26, akt.2020-02-17 13:25
publikacja
2020-02-17 11:26
aktualizacja
2020-02-17 13:25

PGE Nowa Energia we współpracy z siecią dealerską Grupy Volkswagen planuje zainstalować w ciągu 2 lat do 300 nowych punktów ładowania aut elektrycznych - podała PGE w komunikacie prasowym.

/ fot. Smile Fight / Shutterstock

"Połączone działania spółki zapewniającej dynamiczny rozwój infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych oraz naszych partnerów z branży motoryzacyjnej, to kolejny impuls w celu zapewnienia postępu technologicznego w obszarze elektromobilności, przy jednoczesnym zachowaniu równowagi środowiskowej" - wskazał, cytowany w komunikacie prezes PGE Nowa Energia Kazimierz Więcek.

Według wiceprezesa PGE ds. innowacji Pawła Śliwy, rozwijana sieć stacji ładowania w ramach współpracy z Volkswagen Group Polska i Stowarzyszeniem Dealerów marek Volkswagen, Audi, Skoda i Seat to nasz kolejny krok w kierunku ograniczania niskiej emisji. "Grupa PGE jest pierwszym w Polsce operatorem, którego stacje ładowania samochodów elektrycznych są w 100 proc. zasilane energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych" - dodał.

W komunikacie wskazano, że stacje ładowania sieci PGE Nowa Energia będą dostępne dla kierowców samochodów elektrycznych wszystkich marek, zostaną także zintegrowane z aplikacjami marek, które należą do Grupy. Dodano, że z uwagi na lokalizację salonów stacje ładowania powstaną przy trasach wylotowych z dużych i średnich miast oraz w pobliżu dróg krajowych.

Jak wskazał, cytowany w komunikacie prezes Volkswagen Group Polska Wolf Stefan Specht, przyszłość należy do samochodów elektrycznych, nie tylko ze względu na środowisko i zmiany klimatyczne, ale także dlatego, że samochody elektryczne są po prostu lepsze. "Wraz z rosnącą liczbą samochodów elektrycznych na drogach, w parze musi iść dynamiczny rozwój infrastruktury" – dodał.

PGE Nowa Energia, spółka z Grupy PGE, zajmuje się m.in. budową i zarządzaniem siecią stacji ładowania samochodów elektrycznych. Posiada obecnie 66 punktów ładowania w całej Polsce, z których korzysta ok. 1,5 tys. użytkowników miesięcznie. Zgodnie z planami rozwojowymi, w 2020 roku liczba punktów ładowania ma zostać potrojona.

Grupa Volkswagen w latach 2020-2024 zainwestuje 60 mld euro w rozwój samochodów hybrydowych, elektromobilność oraz w cyfryzację, z czego około 33 mld euro w samą elektromobilność. Do 2029 roku koncern planuje wprowadzić na rynek do 75 modeli z napędem wyłącznie elektrycznym oraz około 60 modeli hybrydowych. Do 2025 r. Grupa planuje uruchomić w Europie 36 tys. punktów ładowania. Aktualnie przy salonach Grupy VW w Polsce dostępnych jest 70 punktów ładowania. (PAP)

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
jendreka
Ponieważ na przełomie roku 19/20 byłem zainteresowany zmiana floty, zwróciłem uwagę na ekologię. I co mnie zdumiło. Tak krytykowane disle jak się okazało mają sporo niższą emisję CO2 niż silniki benzynowe. To co z tą ekologią? I jeszcze jedno. 300 punktów ładowania w 2 lata. Ile samochodów obsłuży ta sieć. Ponieważ na przełomie roku 19/20 byłem zainteresowany zmiana floty, zwróciłem uwagę na ekologię. I co mnie zdumiło. Tak krytykowane disle jak się okazało mają sporo niższą emisję CO2 niż silniki benzynowe. To co z tą ekologią? I jeszcze jedno. 300 punktów ładowania w 2 lata. Ile samochodów obsłuży ta sieć. I jeszcze jedno. Jechałem ostatnio na południe Europy. Na jednej ze stacji w Polsce minąłem elektrykaco się ładował, w środku posypial kierowca, zastanawiałem się czy uda mu się nas w trasie dogonić?
zenonn
Dziwne podejście.
Samochody elektryczne potrzebne są w wielkich miastach.
Podróż międzymiastową ekologicznie jest zrobić silnikiem spalinowym, głównie wysokoprężnym.

Powiązane: Elektromobilność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki