REKLAMA

PGE uruchomi w Łodzi stacje szybkiego ładowania samochodów

2016-12-07 09:20
publikacja
2016-12-07 09:20

Łódź we współpracy z PGE uruchomi na terenie aglomeracji łódzkiej program „E-mobility” sześć stacji do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych.

fot. vladacanon / / YAY Foto

PGE będzie jednocześnie inwestorem i operatorem infrastruktury ładowania. W stacjach nie będzie płaciło się za ilość pobranych kilowatogodzin, a za czas ładowania. Ładowanie auta do pełna powinno potrwać ok. 20-30 minut. Oprócz publicznych stacji ładowania PGE zajmie się również zarządzaniem wolnymi stacjami ładowania dla klientów flotowych (ok. 4-8 godzin).

W tym roku Polacy zarejestrowali mniej niż 400 elektryków, a ich całkowita liczba nie przekracza tysiąca sztuk. Wciąż więc jesteśmy daleko od zrealizowania marzeń ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, który chciałby, żeby po Polsce jeździło za 10 lat milion samochodów elektrycznych. Jednak budowa sieci stacji szybkiego ładowania to z pewnością jeden z kroków koniecznych do zachęcenia kierowców do korzystania z samochodów elektrycznych.

Pierwsza stacja ma powstać w III kwartale przyszłego roku.

Jakub Krześnicki

Źródło:
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~kaz
Brawo PGE! Uważam, że powinniście pójść w sponsoring autokarów elektrycznych (a może już to robicie) i zapewnić sobie większą ilość odbiorców ekologicznej energii, z takich punktów w wielu miastach
~Adam222
Przy szybkim ładowaniu zabija się akumulator. A to 40% ceny auta.

A co z ładowaniem rowerów elektrycznych? Jest ich więcej niż samochodów.
~elektryk
Kasowanie za czas , a nie pobraną energię jest prostą drogą do oszukiwania klienta.
~ekoterrorysta
Właśnie nie koniecznie. Wg mnie to jest bardzo dobry pomysł, bo obecnie często się zdarza że ktoś przyjeżdża elektrykiem na takie stanowisko, podpina do ładowania i zostawia auto na cały dzień, po mimo że ładuje się ok godziny, i przez cały dzień nikt inny nie może skorzystać ze stanowiska. Powinno być tak że płaci się za czas i Właśnie nie koniecznie. Wg mnie to jest bardzo dobry pomysł, bo obecnie często się zdarza że ktoś przyjeżdża elektrykiem na takie stanowisko, podpina do ładowania i zostawia auto na cały dzień, po mimo że ładuje się ok godziny, i przez cały dzień nikt inny nie może skorzystać ze stanowiska. Powinno być tak że płaci się za czas i masz prawo stać na takim stanowisku tylko wtedy gdy jesteś podpięty, inaczej auto powinno być zholowane, bo często też się zdarza że na takich stanowiskach parkują sobie auta spalinowe, gdy w pobliżu ciężko znaleźć wolną miejscówkę.
~wongelforeva
ta a prąd z wegla. to lepiej róbta auta na holzgaz abo na pare
~CV
Przeniesienie dymienia z miasta do elektrowni. Sa pewne plusy.

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki