PGE sprzedaje prąd przez Facebooka

PGE jako pierwsza firma z polskiej branży energetycznej, uruchomiła narzędzie, dzięki któremu klienci będą mogli skorzystać z oferty na sprzedaży energii przez Facebooka.

Chatbot, bo o tym narzędziu mowa, umożliwi użytkownikom Messengera, komunikatora zintegrowanego z Facebookiem, dobranie w pełni dopasowanej do swoich potrzeb oferty na sprzedaż energii oraz usług dodatkowych. Jest to narzędzie cyfrpwe, którego zadanie polega na identyfikacji potrzeb obecnych i potencjalnych klientów PGE. Na podstawie udzielonych przez nich odpowiedzi, zostanie zaproponowana oferta sprzedażowa.  

PGE sprzedaje prąd przez Facebooka
PGE sprzedaje prąd przez Facebooka (fot. Jonathan Alcorn / FORUM)

 – Chatbot jest rozwiązaniem innowacyjnym i dlatego po niego sięgnęliśmy. Staramy się aktywnie reagować na trendy cyfrowe i w mediach społecznościowych. Nasze narzędzie, wyposażone w specjalny algorytm, jest tego najlepszym przykładem – informuje Henryk Baranowski, prezes zarządu Polskiej Grupy Energetycznej. 

W celu skorzystania z innowacyjnego narzędzia, użytkownicy Facebooka muszą wejść na fanpage'a PGE, a następnie otworzyć okno konwersacji. Do wyboru mają dwie opcje – „Obsługa”, która służy do kontaktu z pracownikiem obsługującym konto klienta oraz „Oferta dla Ciebie”, uruchamiająca rozmowę z chatbotem, co pozwala uzyskać odpowiedzi na kilka pytań.  

Na podstawie udzielonych odpowiedzi, użytkownikowi zostanie przedstawiona oferta najlepiej dopasowana do jego potrzeb. Jest to możliwe dzięki specjalnie zaprojektowanemu algorytmowi, który dokonuje obliczeń i odpowiednio je kwalifikuje.  

Chatbot został zaprojektowany również w innym celu, a mianowicie ma za zadanie odciążyć już istniejące kanały obsługi klienta, tj. infolinię, skrzynkę kontaktową. Jednak przede wszystkim ma umożliwić dotarcie z ofertą do klientów, którzy coraz częściej podejmują swoje decyzje zakupowe na podstawie informacji znalezionych w mediach społecznościowych.

KR

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Przeczytaj też

Wyzeruj prowizję w pożyczce online. 0% prowizji. 100% online. RRSO 17,70%
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl