REKLAMA

PGE ma pozwolenie na budowę farmy PV Kleszczów o mocy 50 MW

2023-01-05 11:58
publikacja
2023-01-05 11:58

Projekt budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 50 MV, realizowany przez Grupę PGE i Gminę Kleszczów, otrzymał pozwolenie na budowę – poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Spółka zakłada, że realizacja projektu potrwa do końca 2024 r.

PGE ma pozwolenie na budowę farmy PV Kleszczów o mocy 50 MW
PGE ma pozwolenie na budowę farmy PV Kleszczów o mocy 50 MW
fot. DROPERDER / / Shutterstock

„Kolejny projekt fotowoltaiczny realizowany przez Grupę PGE dostał pozwolenie na budowę. Chodzi o farmę PV Kleszczów o mocy 50 MW, która powstanie w województwie łódzkim do końca 2024 r. na 50 ha gruntów należących do Gminy Kleszczów” – napisano w komunikacie.

Jak poinformowano, inwestycję zrealizuje spółka celowa PGE Soleo Kleszczów, w której zgodnie z umową joint venture, PGE Energia Odnawialna i Gmina Kleszczów mają po 50 proc. udziałów.

Według wstępnych szacunków, średnioroczna produkcja farmy osiągnie poziom 53 GWh, co pozwoli zaspokoić potrzeby energetyczne około 25 tysięcy gospodarstw domowych. PGE i PGE Energia Odnawialna oraz Gmina Kleszczów zrealizują inwestycję w oparciu o system aukcyjny lub poprzez długoterminowe umowy sprzedaży energii elektrycznej (PPA).

Jak podała spółka, w 2023 r. Grupa PGE będzie mieć wybudowanych lub znajdujących się w trakcie budowy instalacji słonecznych o łącznej mocy ok. 500 MW.

PGE informowało o planach budowy farmy PV Kleszczów w 2021 r. Wówczas zakładano, że budowa potrwa do końca 2022 r. (PAP Biznes)

pam/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
wolnylogin
Ja tylko ciekawy jestem jak się utylizuje takie panele gdy zajdzie taka potrzeba/ich sprawność spadnie na tyle, że będą się nadawały tylko do utylizacji. Czy ktoś wie ile taka utylizacja 'kosztuje' środowiskowo?

Powiązane: Fotowoltaika

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki