PGE kupiła Farmę Wiatrową Skoczykłody; wartość transakcji wyniosła 50 mln euro

2020-07-31 13:00, akt.2020-07-31 13:29
publikacja
2020-07-31 13:00
aktualizacja
2020-07-31 13:29
PGE

Polska Grupa Energetyczna kupiła od Enterprise Investors leżącą w województwie łódzkim farmę wiatrową Skoczykłody o łącznej mocy 36 MW - podała grupa w komunikacie. Wartość transakcji wyniosła 50 mln euro.

Projekt pozwoli zwiększyć łączną moc zainstalowaną farm wiatrowych PGE o ponad 5 proc.

"Zgodnie z moją zapowiedzią z marca o podejmowaniu działań akwizycyjnych w obszarze lądowych farm wiatrowych, dziś dokonujemy dużej akwizycji z tym związanej i to nie jest nasze ostatnie słowo. W czerwcu otworzyliśmy dwie farmy wiatrowe w województwie zachodniopomorskim, a jeszcze w tym roku uruchomimy cztery, jednomegawatowe instalacje fotowoltaiczne w województwie lubelskim, podkarpackim i lubuskim. Łącznie posiadamy już ponad 1,1 GW mocy zainstalowanej w OZE, z czego blisko 700 MW pochodzi z farm wiatrowych" - poinformował Wojciech Dąbrowski, prezes PGE.

Dodał, że wkrótce uruchomione będą kolejne inwestycje w projekty fotowoltaiczne, a program budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku zostanie zintensyfikowany.

Farma Skoczykłody została wybudowana w 2015 roku i składa się z dwunastu, trzymegawatowych turbin. Wydajność farmy sięga blisko 32 proc., a roczna produkcja wynosząca blisko 100 GWh, pozwala - jak podano - zaspokoić potrzeby energetyczne ponad 40 tysięcy gospodarstw domowych. Do 2030 roku farma ma korzystać z systemu wsparcia w formie zielonych certyfikatów.

Grupa PGE posiada obecnie 17 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz jedną farmę fotowoltaiczną. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2322,1 MW. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
bankster-kreator
Dobra informacja z dzisiaj: Morawiecki powiedział, że w trudnych czasach kryzysu które nadchodzą będzie finansował rozwój nowocześniej energetyki: "Drugi kierunek – jak powiedział Morawiecki – dotyczył będzie finansowania nowoczesnej energetyki. Wskazał w rozmowie z tygodnikiem, że to w tę stronę idzie świat Dobra informacja z dzisiaj: Morawiecki powiedział, że w trudnych czasach kryzysu które nadchodzą będzie finansował rozwój nowocześniej energetyki: "Drugi kierunek – jak powiedział Morawiecki – dotyczył będzie finansowania nowoczesnej energetyki. Wskazał w rozmowie z tygodnikiem, że to w tę stronę idzie świat i kraje najlepiej rozwinięte."
jendreka
Dobrze czytam? farma ma już 5 lat! czyli do remontu. poza tym turbiny już przestarzałe. Znów Polak przepłacił. Przypomina mi to czasy komuny. Wtedy też kupowaliśmy przestarzałe technologie i się tym szczyciliśmy.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki