REKLAMA

PGE Obrót ostrzega przed fałszywymi wezwaniami do zapłaty

2021-04-23 16:43
publikacja
2021-04-23 16:43
fot. im_coco / Shutterstock

Firma PGE Obrót z Rzeszowa, zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych, ostrzega klientów przed fałszywymi wezwaniami SMS do zapłaty.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy spółki Mariusz Majewski, w ostatnim czasie do firmy docierają informacje o fałszywych wiadomościach SMS skierowanych do klientów.

„Wiadomości SMS zawierają informację o rzekomej należności, która w razie nieuregulowania spowoduje wstrzymanie dostaw energii. Apelujemy, aby osoby, które otrzymają takie wiadomości, ignorowały je i pod żadnym pozorem nie klikały w aktywne linki w nich zawarte” – podkreślił.

Majewski zaapelował również o przekazywanie ostrzeżenia rodzinie oraz znajomym. „PGE zgłasza przypadki wyłudzeń i oszustw do organów ścigania” – dodał.

Przypomniał, że zarówno elektroniczne Biuro Obsługi Klienta, jak i usługa PGE eFaktura pozwalają w każdej chwili sprawdzić podstawowe dane, takie jak np. saldo czy numer konta do opłaty faktury.

PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE - największej grupy energetycznej i ciepłowniczej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka obsługuje ponad 5 mln klientów.(PAP)

autor: Wojciech Huk

huk/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki