REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

PGE Ekoserwis, spółka z grupy PGE, nabyła 100 procent akcji firmy Epore

2023-01-16 13:56
publikacja
2023-01-16 13:56

PGE Ekoserwis, spółka z grupy PGE, nabyła 100 proc. akcji firmy Epore, która działa w zakresie gospodarczego wykorzystania ubocznych produktów spalania, powstających w procesie wytwarzania energii i ciepła - podała PGE w komunikacie prasowym.

PGE Ekoserwis, spółka z grupy PGE, nabyła 100 procent akcji firmy Epore
PGE Ekoserwis, spółka z grupy PGE, nabyła 100 procent akcji firmy Epore
fot. Piotr Zajda / / Shutterstock

"Dzięki wykorzystaniu efektu synergii, zwiększymy działania w kierunku zeroemisyjności w tak znaczących dziedzinach gospodarki jak budownictwo i energetyka" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes zarządu PGE, Wojciech Dąbrowski.

Jak wskazano w komunikacie, segment GOZ (gospodarka obiegu zamkniętego) umożliwia realizację jednego z celów strategicznych grupy PGE, który ukierunkowany jest na osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku poprzez wdrożenie zasad gospodarki cyrkularnej we wszystkich obszarach prowadzonej działalności.

"PGE Ekoserwis, zagospodarowuje blisko 7 mln ton rocznie odpadów i produktów ubocznych z energetyki, które wykorzystywane są w budownictwie, inżynierii lądowej czy rolnictwie. W grudniu 2022 roku Grupa PGE zainaugurowała działalność specjalistycznego Centrum Badań i Rozwoju GOZ w Bełchatowie, którego zadaniem jest opracowywanie m.in. nowych kierunków zagospodarowywania Ubocznych Produktów Spalania, technologii recyklingu i odzysku surowców z wyeksploatowanych instalacji z Odnawialnych Źródeł Energii" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes zarządu PGE Ekoserwis, Lech Sekyra.

"Spółka Epore wykonuje niezbędne dla całości procesu gospodarowania ubocznymi produktami spalania (UPS) usługi tj. załadunek, logistykę, procesy sterowania UPS, obsługę magazynów retencyjnych oraz składowisk. Integracja operacyjna spółek PGE Ekoserwis i Epore w obszarze zarządzania procesem UPS i usługami towarzyszącymi jest kluczowa dla osiągnięcia optymalnej efektywności i bezpieczeństwa produkcji energii w elektrowniach i elektrociepłowniach" - napisano. (PAP Biznes)

alk/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki