REKLAMA

PGE Dystrybucja otrzyma z NFOŚiGW ponad 27,5 mln zł dofinansowania

2022-12-29 14:04
publikacja
2022-12-29 14:04

PGE Dystrybucja otrzyma z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ponad 27,5 mln zł dofinansowania w ramach Funduszu Modernizacyjnego - podała PGE w komunikacie prasowym. Środki zostaną przeznaczone na budowę stacji transformatorowo-rozdzielczej w Zamościu. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 47,6 mln zł.

PGE Dystrybucja otrzyma z NFOŚiGW ponad 27,5 mln zł dofinansowania
PGE Dystrybucja otrzyma z NFOŚiGW ponad 27,5 mln zł dofinansowania
fot. Cronislaw / / Shutterstock

"Transformacja sektora energetycznego wymaga realizacji kapitałochłonnych inwestycji. Wsparciem w realizacji tych ambitnych planów są środki pomocowe, w tym pochodzące z Funduszu Modernizacyjnego. Podpisana dzisiaj umowa z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to pierwsza umowa PGE w ramach Funduszu Modernizacyjnego. Najbliższe lata przyniosą największe w historii wydatki inwestycyjne na sieci elektroenergetyczne. Tylko w najbliższych 6 latach, do roku 2028, w grupie PGE wyniosą one nawet 18 mld zł. Zrealizowane inwestycje umożliwią integrację nowo powstałych odnawialnych źródeł energii oraz zapewnią niezawodność dostaw i odpowiednie parametry jakościowe" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Wojciech Dąbrowski, prezes PGE.

Fundusz Modernizacyjny, którego operatorem jest NFOŚiGW, służy modernizacji sektora energii w Polsce. Projekt PGE uzyskał dofinansowanie w ramach Programu „Rozwój infrastruktury elektroenergetycznej na potrzeby rozwoju stacji ładowania pojazdów elektrycznych”, a jego celem jest rozbudowa lub modernizacja sieci dystrybucyjnej dla rozwoju elektromobilności.

"W ramach programu możliwe jest uzyskanie wsparcia inwestycji na budowę linii energetycznych oraz stacji transformatorowych, które są niezbędne do budowy szybkich stacji ładowania pojazdów. Na ten cel przeznaczamy w sumie 1 mld złotych w formie dotacji. Środki pochodzą z Funduszu Modernizacyjnego. Budżet pierwszego zakończonego naboru wynosił 100 mln złotych. Jednocześnie od 12 grudnia tego roku do 30 kwietnia 2023 roku można składać wnioski w II naborze dla operatorów systemu dystrybucyjnego z budżetem wynoszącym 500 mln złotych" – powiedział Przemysław Ligenza, prezes NFOŚiGW.

(PAP Biznes)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki