REKLAMA
WAŻNE

PFR: średnia opłata za zarządzanie funduszami PPK - od 0,30 do 0,50 z proc. aktywów

2019-12-12 18:29
publikacja
2019-12-12 18:29
Shutterstock

Średnia opłata za zarządzanie funduszami Pracowniczych Planów Kapitałowych waha się od 0,30 do 0,50 proc. aktywów - wynika z informacji opublikowanej w czwartek na Portalu MojePPK, należącym do Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR).

Portal MojePPK opublikował w czwartek zestawienie średnich opłat za zarządzanie funduszami PPK wg stanu na 31 października br.

"Średnia wysokość opłat waha się od 0,30 proc. (spadek z 0,32 proc. miesiąc wcześniej) do 0,50 proc. według kryterium instytucji lub od 0,24 proc. do 0,42 proc. średniego kosztu zależnie od daty, przy czym zestawienie nie obejmuje opłat promocyjnych, jakie wprowadziły niektóre z instytucji finansowych w początkowym okresie działania PPK" - napisano w komunikacie.

Obecnie - jak czytamy w informacji - na liście instytucji zarządzającymi funduszami PPK jest 20 instytucji finansowych. Każda z nich oferuje osiem, a niektóre - dziewięć subfunduszy zdefiniowanej daty, czyli funduszy inwestycyjnych, które różnią się poziomem ryzyka w zależności od wieku uczestnika.

Pracownicze Plany Kapitałowe to dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania. Może do niego przystąpić każdy zatrudniony, który podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym. Oszczędności tworzone będą wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo.

Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych, inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. W skład grupy instytucji rozwoju wchodzą: PFR (odpowiada za obszar inwestycji), Agencja Rozwoju Przemysłu, Bank Gospodarstwa Krajowego, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE), Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.(PAP)

Autor: Ewa Wesołowska

ewes/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
eresan
A to te PPK coś będą robić z tymi pieniędzmi? Bo jak inwestować na polskiej giełdzie, to nie bardzo będzie od czego pobierać opłaty...
enigusia
To nie są jakieś wielkie pieniądze, a najważniejsze jest to że i tak my, zwykli obywatele na tym najwięcej na tym wszystkim możemy skorzystać. Bo taka jest prawda
rav1932
Drożej niż OFE... Brawo haha
Jak dobrze że odemnie nie dostaną już ani złotówki
hatlik1
Od wypracowanych pieniędzy, to może bym im zapłacił przed 1999 a teraz to mam w D....... Te PPK

Powiązane: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki