REKLAMA

PFR: od 2022 r. możliwość sprawdzenia stanu oszczędności na mojeppk.pl

2021-09-14 17:42
publikacja
2021-09-14 17:42
PFR: od 2022 r. możliwość sprawdzenia stanu oszczędności na mojeppk.pl
PFR: od 2022 r. możliwość sprawdzenia stanu oszczędności na mojeppk.pl
fot. Przemek Barankiewicz / / Bankier.pl

Od 1 stycznia 2022 r. na portalu mojeppk .pl każdy uczestnik będzie mógł sprawdzić stan swoich oszczędności zgromadzonych w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych - powiedziała członkini zarządu PFR Portal PPK Małgorzata Smołkowska w trakcie wtorkowej debaty Aviva Investors TFI.

"Od 1 stycznia 2022 r. na portalu mojeppk .pl każdy uczestnik programu PPK będzie mógł zalogować się do swojego rachunku, zobaczyć, jakie środki zgromadził, ile tych rachunków posiada, u którego pracodawcy i w jakiej instytucji" - powiedziała Małgorzata Smołkowska.

"Obawiam się, że spośród obecnych 2,5 mln osób, które mają w tej chwili PKK, tylko promil wie, jak się zalogować do swojej instytucji i wie, ile do tej pory oszczędził" - dodała.

W kuluarach Smołkowska wyjaśniła, że logowanie na mojeppk .pl ma odbywać się za pomocą profilu zaufanego. Uczestnik będzie miał wgląd w to, ile środków oszczędził, w podziale na wpłatę podstawową, dodatkową, pracodawcy oraz państwa, a także jaki jest zysk z inwestycji. Przedstawiana będzie historia rachunków u wszystkich dotychczasowych pracodawców. Ponadto będzie można zobaczyć wszystkie dyspozycje, jakie można dokonać po zalogowaniu w swojej instytucji finansowej, w szczególności wysokość możliwej wypłaty i pożyczki na cele mieszkaniowe.

Smołkowska dodała, że uruchomienie tej funkcji przez Portal PPK było przewidziane w ustawie o PPK i odbywa się zgodnie z założonym terminem. (PAP Biznes)

kk/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
barnabka
To z pewnością będzie duże udogodnienie i wtedy faktycznie zainteresowani będą mieli czarno na białym, ile mają oszczędności. A faktycznie kwota wzrasta dwukrotnie. Więc jest się z czego cieszyć.

Powiązane: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki