PFR będzie mógł nabywać akcje z obecnego kapitału zakładowego firm

Polski Fundusz Rozwoju będzie mógł nabywać akcje z obecnego kapitału zakładowego firm - taka zmianę przewiduje zmiana ustawy o systemie instytucji rozwoju.

(fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM)

"W związku z rozprzestrzeniam się wirusa COVID-19 istnieje potrzeba sprawnego wdrażania wsparcia finansowego dla podmiotów, w szczególności przedsiębiorców, dotkniętych skutkami tego wirusa. W celu zapewnienia efektywnej realizacji takiego wsparcia konieczne jest poszerzenie możliwości finansowania i spektrum działań, które może podejmować Polski Fundusz Rozwoju" - napisano.

Zmiany w ustawie o systemie instytucji rozwoju zakładają rozszerzenie możliwości finansowania i zakresu działania PFR, w tym również przez realizację programów rządowych służących usuwaniu skutków epidemii COVID-19.

Proponuje się zmianę wybranych przepisów w taki sposób, aby jednoznacznie oddzielić działalność komercyjną PFR od działalności zlecanej przez instytucje administracji publicznej.

"Usuwa się także inne ograniczenia wynikające z dotychczasowych przepisów, np. przez dopuszczenie udzielania finansowania przedsiębiorcom nie tylko w formie obejmowania akcji lub udziałów (czyli nowo wyemitowanych), ale także przez ich nabycie (tj. z obecnego kapitału zakładowego). Temu samemu celowi służy wyodrębnienie przepisów o udzielaniu za pośrednictwem PFR pomocy publicznej" - napisano. (PAP Biznes)

map/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne