PE przegłosował przekazanie 293 mln euro dla krajów dotkniętych powodziami

Parlament Europejski przegłosował w środę przekazanie 293 mln euro z unijnego funduszu solidarnościowego dla Włoch, Austrii i Rumunii w związku z powodziami, jakie nawiedziły te trzy kraje w minionym roku.

(Reuters)

Zdecydowana większość z tych środków, 277 mln euro, trafi do Włoch, gdzie w rezultacie wichur i powodzi niemal w całym kraju na przełomie października i listopada 2018 r. zginęło ponad 30 osób.

Z powodu powtarzających się nawałnic i silnych wiatrów, które doprowadziły do powodzi i osunięć ziemi, ucierpiała większość włoskich regionów, od obszarów alpejskich na północy po Sycylię na południu. Komisja Europejska oceniła, że był to najbardziej niszczycielski sezon jesienny w najnowszej historii kraju, który spowodował bardzo rozległe szkody.

Eurodeputowani zdecydowali ponadto, że 8 mln euro zostanie skierowane do Austrii, która również ucierpiała w wyniku tego samego kataklizmu. Nieco większa kwota 8,2 mln euro ma być przekazana Rumunii w związku z powodziami, jakie nawiedziły północno-wschodni region tego kraju w lecie 2018 r.

Za przekazaniem tych środków głosowało w środę w Strasburgu 645 eurodeputowanych, 18 było przeciwko, a 30 wstrzymało się od głosu. (PAP)

stk/ cyk/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 4 jes

A Polakom pis załatwił g ó w n o.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil