REKLAMA

PCF Group zakłada organiczny wzrost; w '27 chce zatrudniać 1,2 tys. osób

2023-02-01 11:28
publikacja
2023-02-01 11:28

PCF Group nie bierze pod uwagę procesów akwizycyjnych i zakłada organiczny wzrost - poinformowali przedstawiciele działającej na rynku gier spółki podczas środowej wideokonferencji. Do 2027 r. PCF chce zwiększyć liczbę pracowników do ok. 1,2 tys.

"Akwizycje nie są przez nas brane pod uwagę. Plan zakłada organiczny wzrost. Na ile się przeskalowaliśmy i przetransformowaliśmy jesteśmy w stanie plan realizować samodzielnie osobami, które mamy i które jesteśmy w stanie pozyskać” – powiedział prezes Sebastian Wojciechowski.

Mateusz Kirstein, dyrektor studia w Europie, dodał, że po okresie wzrostu korporacyjnego PCF koncentruje się na grach, które chce wyprodukować i wydać.

Zgodnie z przyjętą strategią PCF Group, większość gier z portfela grupy będzie realizowana w modelu self-publishing. W opinii zarządu, w dłuższej perspektywie może być on dużo bardziej dochodowy od realizowanego dotychczas modelu współpracy z wydawcami. Celem strategicznym grupy jest wygenerowanie co najmniej 3 mld zł łącznych przychodów w latach 2023-2027. Na realizację nowej strategii spółka planuje pozyskać środki z emisji nowych akcji o wartości od około 205 mln zł do około 295 mln zł.

Prezes poinformował, że więcej o harmonogramie emisji akcji będzie można powiedzieć za około miesiąc, po przegłosowaniu uchwał emisyjnych przez walne zgromadzenie. NWZ zostało zwołane na 28 lutego.

"Nasz model finansowy zwraca nam kwotę 250 mln zł, jako to, co powinniśmy pozyskać, więc pewien margines w obie strony jest i dlatego taka skala emisji została zapowiedziana" - powiedział.

"Mówiąc o realizacji strategii wspomnieliśmy, że środki, którymi dysponujemy, które będziemy generować z normalnych przepływów pieniężnych plus SPO zapewnią nam realizację całej strategii. Buforem, który pozostawiamy sobie w sytuacji, gdybyśmy mieli pozyskać mniejszą kwotę, jest pozyskanie finansowania dłużnego, ale nie powodującego rozwodnienia akcjonariatu" - dodał Wojciechowski.

Spółka planuje w kolejnych latach także dalsze wzmocnienie zespołów deweloperskich. Celem na 2027 r. jest wzrost liczby pracowników do poziomu 1.200.

"Mamy w tym momencie ponad 600 osób, chcemy wzrosnąć dwa razy. W zeszłym roku udało nam się zatrudnić prawie 200 osób, więc myślę, że to jest plan, który jesteśmy w stanie zrealizować" - powiedział prezes pytany o planowane zwiększenie zatrudnienia w tym roku. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki