PAIH: ponad 50 polskich producentów sprzętu medycznego zaprezentuje ofertę na targach Arab Health

Ponad 50 wystawców z Polski zaprezentuje swą ofertę na bliskowschodnich targach Arab Health, jednej z najbardziej znaczących imprez wystawienniczych branży medycznej na świecie - poinformowała w piątek Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która uruchomi podczas imprezy stoisko narodowe.

(Syntetik)

"Polską branżę sprzętu medycznego reprezentują firmy prężne i innowacyjne, często działające na styku najnowszych technologii i medycyny" - czytamy w piątkowym komunikacie.

Jak podano, w tegorocznych targach, które odbędą się 28-31 stycznia weźmie udział ponad 4 tys. wystawców z 66 państw - swą ofertę zaprezentuje m.in. ponad 50 firm z naszego kraju.

Organizatorzy imprezy spodziewają się ponad 84 tys. zwiedzających.

Według PAIH sprzęt medyczny "made in Poland" znajduje coraz więcej odbiorców za granicą. Do polskich hitów eksportowych należą m.in.: urządzenia ortopedyczne, aparatura elektrodiagnostyczna, sterylizatory medyczne, czy przyrządy i urządzenia okulistyczne.

Podczas targów PAIH uruchomi stoisko narodowe, z którego będzie mogła skorzystać każda polska firma obecna na wystawie. "Stoiska narodowe na największych targach branżowych (...) służą przede wszystkim jako miejsce spotkań biznesowych z zagranicznymi kontrahentami, ale także między polskimi firmami" - wyjaśniono.

Według PAIH udział w Arab Health to szansa dla małych i średnich przedsiębiorstw "na prezentację i promocję zarówno w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jak też pośród odwiedzających targi z całego świata".

Stoisko narodowe zostanie uruchomione w ramach rządowego programu Brand (Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe - Marka Polskiej Gospodarki - Brand), który jest skierowany do przedsiębiorstw z sektora MŚP. Wybrano 12 priorytetowych obszarów polskiej gospodarki, które mają szansę na globalny rozwój. PAIH odpowiada za promocję dziewięciu - m.in. branżę sprzętu medycznego.(PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ skr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil