P.o. ministra zdrowia: Amazon pomaga sponsorom terroryzmu

P.o. ministra zdrowia Ukrainy Ulana Suprun oświadczyła, że firma Amazon, która sprzedaje towary z symboliką separatystów prorosyjskich w Donbasie, pomaga w sponsorowaniu terroryzmu, i zaapelowała o wysyłanie maili w tej sprawie do prezesa Amazona, Jeffa Bezosa.

(fot. Valentyn Ogirenko / Reuters)

Wyślijcie mu wiadomość, że jego firma pomaga w sponsorowaniu terroryzmu - napisała w poniedziałek na Facebooku. Domagajcie się wstrzymania sprzedaży towarów, która wspiera wojnę hybrydową Rosji przeciwko cywilizowanemu światu - zwróciła się do ponad 150 tys. osób, które obserwują jej profil.

Suprun dołączyła zdjęcia ze strony Amazona, gdzie oferowane są naklejki w barwach samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej oraz z jej godłem. Na platformie można także kupić flagi i naszywki DRL.

P.o. ministra zdrowia Ukrainy przypomniała, że w wyniku trwającego od 2014 r. konfliktu w Donbasie zginęło ponad 10 tysięcy ludzi. Flaga DRL jest symbolem terroryzmu, represji, śmierci i okupacji - podkreśliła.

Ulana Suprun urodziła się i wychowała w rodzinie ukraińskiej w Stanach Zjednoczonych. Z wykształcenia jest lekarzem radiologiem. Przeprowadziła się na Ukrainę wraz z mężem w 2013 roku, podczas protestów przeciwko prorosyjskiej ekipie ówczesnego prezydenta Wiktora Janukowycza, obalonego w lutym 2014 r.

W Kijowie założyła organizację Zachyst Patriotiw (Ochrona Patriotów), która pomagała ochotnikom walczącym przeciwko separatystom w Donbasie, oraz Szkołę Medycyny Rehabilitacyjnej w Ukraińskim Uniwersytecie Katolickim. Suprun pełni obowiązki ministra zdrowia od sierpnia 2016 roku. W lipcu tegoż roku otrzymała ukraińskie obywatelstwo.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

jjk/ az/ mc/

Źródło: PAP
Firmy:
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 jes

ajwaj? śpisz czy przestali płacić kopiejki?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne