P.A. Nova prognozuje spadek wpływów czynszowych

2020-04-01 10:44
publikacja
2020-04-01 10:44
fot. Krystian Maj / FORUM

P.A. Nova prognozuje spadek wpływów czynszowych o ok. 80-85 proc. w okresie ograniczenia handlu, zakładając, że obostrzenia będą obowiązywać do końca czerwca - poinformowała spółka w komunikacie.

P.A. Nova podała, że dokonała analizy możliwych przyszłych skutków epidemii w zakresie działalności związanej z najmem obiektów handlowych. Spółka przypomniała, że od 14 marca ograniczono handel detaliczny w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży pow. 2 tys. m kw. Regulacje te dotknęły obiekty handlowe grupy.

"Zarząd grupy dla potrzeb analizy skutków finansowych obecnej sytuacji przyjmuje scenariusz obowiązywania ograniczeń w handlu detalicznym do końca czerwca br. Prognozowany spadek wpływów czynszowych w tym okresie w obiektach objętych rozporządzeniem Ministra Zdrowia wyniesie ok. 80-85 proc." - dodano.

Grupa poinformowała, że w konsekwencji spadku przychodów z tytułu czynszu najmu, istotnej zmianie ulegnie sytuacja płynnościowa tych spółek, które są właścicielami obiektów handlowych objętych ograniczeniami w handlu.

"Spółki te prowadzą obecnie zaawansowane rozmowy z bankami finansującymi, dotyczące zawieszenia płatności rat kredytowych na okres min. trzech miesięcy, w celu zapewnienia stabilizacji płynności i możliwości regulowania bieżących zobowiązań" - podano w komunikacie.

"Spółki również w ramach obowiązujących przepisów występują o ulgi w zakresie płatności danin publiczno-prawnych" - dodano.

P.A. Nova podała, że w zakresie działalności projektowej i budowlanej aktualne inwestycje są realizowane bez zakłóceń.

Po trzech kwartałach 2019 roku grupa miała 191,5 mln zł przychodów wobec 153,7 mln zł przed rokiem. Spółka planuje opublikować raport roczny za 2019 rok 16 kwietnia. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki