Owsiak: WOŚP zebrała już ponad 5 mln zł

Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już 5 mln 275 tys. 427 zł; są to pieniądze m.in. z licytacji i wpłat bankowych - poinformował w piątek szef WOŚP Jerzy Owsiak, podczas konferencji poprzedzającej 26. Finał, który rozpocznie się w najbliższą niedzielę.

(ZUMA Press)

W tym roku Fundacja będzie zbierała pieniądze na szpitale położnicze. Chce wyposażyć je w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry.

Owsiak poinformował, że na koncie Fundacji jest już 5 mln 275 tys. 427 zł. Pieniądze pochodzą m.in. z licytacji i wpłat bankowych. "Sprzęt, który my kupujemy jest najlepszy na świecie. On naprawdę w momentach newralgicznych ratuje ludzkie życie" - podkreślił Owsiak.

Dodał, że w tegorocznym Finale weźmie udział 120 tys. wolontariuszy, którzy będą mieli do dyspozycji 200 tys. puszek.

"Robimy swoje, chcemy także pokazać, że to nas jednoczy, nie dzielimy, jednoczymy wszystkich Polaków, nie pytamy o filozofię związaną z religią, z polityką. Pytamy: chcesz grać z nami - grasz, nie chcesz - nie przeszkadzaj" - powiedział Owsiak.

Zapewnił, że przed nachodzącym finałem wszyscy są już przygotowani, "w blokach startowych". "Dziękujemy bardzo, że tak masowo jesteście z nami; () że pokazujecie, iż są sprawy ważne, ponad podziałami; taki jest finał Wielkiej Orkiestry" powiedział podczas konferencji.

Nawiązując do corocznego pokazu fajerwerków o godz. 20 "Światełka do nieba", Owsiak apelował "by spokojnie podchodzić do sprawy". Wskazywał, że w stolicy będzie to pokaz trwający cztery i pół minuty. "W Nowy Rok to była kanonada czterogodzinna, która istotnie może przestraszyć nasze domowe zwierzęta. () Czujmy proporcję" powiedział.

Podkreślił, że Orkiestra zagra w tym roku również w Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii, Tokio a nawet na wyspie Bali i Biegunie Północnym.

Wylicytuj Złotego Bankiera! Gramy dla WOŚP

Wylicytuj Złotego Bankiera! Gramy dla WOŚP

Chciwy jak Bankier? Nic z tych rzeczy! Portal Bankier.pl, numer 1 na rynku informacji o finansach, już po raz drugi wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Znów stawiamy na jakość i unikatowość – dlatego w tym roku mogą Państwo wylicytować statuetkę Złoty Bankier - wystarczy kliknąć w link zloty.bankier.pl/wosp. Od lat jest ona symbolem najwyższej jakości, profesjonalizmu  i innowacyjności. Co roku wręczamy ją bankom, które nie tylko wyznaczają kierunek rozwoju polskiej bankowości, ale również biorą pod uwagę zapotrzebowanie swoich klientów, oferując im najwyższej jakości produkty i usługi.

autor: Karolina Kropiwiec, Katarzyna Lechowicz-Dyl, Marcin Chomiuk

kkr/ ktl/ mchom/ js/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 kumatygosc

Bedzie dla 'Dzidzi' na waciki, Zloty Melon, Mrowka Cała już rozgrzewają konta. Mlodzi na ludstoku cali szczesliwi - bedzie za co zapraszac niemieckie kapele. Tylko dzieci marznacych na mrozie zal

! Odpowiedz
0 1 autortu

zadaniem owsiaka jest odrywanie młodzieży od polskiej mentalnosci i przylacznaie mentalnie a później fizycznie(emigracja)do IV rzeszy, dlatego woodstocj jest na odrze a nie na bugu, np zapraszanie niemieckiej strazy na Woodstock wlasnie temu sluzy, sam może o tym nie wiedzieć ale sluzy niemieckiej racji stanu jak tuski thuny i inne takie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 8 karbinadel

A co to jest WOŚP? W TVP nic o tym nie było

! Odpowiedz