REKLAMA

Owoce w biurze? Wolimy dobre warunki pracy

2019-06-05 10:20
publikacja
2019-06-05 10:20

Polacy szukają pracy w różnych branżach, odpowiadają przede wszystkim na ogłoszenia z widełkami płacowymi, a interesują ich profesje: kierowcy/kuriera, kasjera i budowlańca – wynika z raportu OLX.

/ YAY Foto

Serwis OLX w swoim raporcie „OLX Know How 2019” podsumował ruch na jednej z najpopularniejszej kategorii swojego portalu – Pracy. Średnio w tej zakładce umieszczanych jest miesięcznie 100 tys. ogłoszeń z czego 61 proc. to nowo dodane oferty.

Najwięcej anonsów o pracę w październiku 2018 r. dotyczyło: produkcji (10 tys.), zatrudnienia w charakterze kasjera/ekspedienta (9,8 tys.) oraz w charakterze kierowcy/kuriera (9,7 tys.). Natomiast najczęściej, poza wymienionymi profesjami, odpowiadano również na ogłoszenia dotyczące pracy przy budowie i remontach. Najwięcej aplikacji otrzymują ogłoszenia z widełkami zarobków (o 48 proc. więcej).

Jak czytamy w raporcie, użytkownicy są otwarci na pracę w wielu branżach i zwykle poszukują zatrudnienia w więcej niż jednej kategorii. I tak 67 proc. osób aplikujących w kategoriach HR, 65 proc. w kategorii Finanse oraz 51 proc. w Obsłudze klienta/call center odpowiadało na ogłoszenia także w dziale Administracja biurowa. Grupy zawodowe najbardziej skłonne do poszukiwania pracy w innych kategoriach to użytkownicy działów: Hotelarstwo, HR, Przedstawiciele handlowi i pracownicy ochrony.

Z badań jakościowych przeprowadzonych we współpracy z kilkudziesięcioma użytkownikami serwisu wynika, że pracownicy przywiązują większą wagę do elementarnych potrzeb, takich jak właściwe warunki i narzędzia pracy niż benefity w postaci np. owocowych poniedziałków.

"Oczekiwania dotyczące normalnych warunków i narzędzi pracy sprowadzają się do tego, by pracownicy mogli wykonywać ją fachowo w poczuciu bezpieczeństwa zdrowia i życia. W praktyce odnosi się bezpośrednio do m.in. sprawnych i odpowiednio wyposażonych aut, ochrony przed pyłem i hałasem oraz przerw zapewniających regenerację fizyczną i psychiczną. Zasady normalnej współpracy obejmują przede wszystkim: jasne, zrozumiałe i jednoznaczne sformułowanie zakresu zadań, określenie czasu pracy oraz jego rzetelne rozliczanie" - czytamy w opracowaniu raportu.

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
33karol33
Owocowe poniedziałki? Ktoś potrafi mi ten ewenement jakoś racjonalnie wytłumaczyć? Gdybym był pracownikiem najemnym, wolałbym wyższą pensję, owoce sam sobie potrafię kupić.
anality
Zgoda,
Pamiętajmy jednak, że na OLX głównie ogłąszają sie mali przedsiębiorcy, u których faktycznie wyzwaniem jest zapewnienie dobrych warunków i standardów w miejscu pracy. Zarówno tych twardych jak zasoby, jak i tych miękkich jak podejście szefostwa do pracowników i organizacja pracy.
Te duże firmy, w znacznej
Zgoda,
Pamiętajmy jednak, że na OLX głównie ogłąszają sie mali przedsiębiorcy, u których faktycznie wyzwaniem jest zapewnienie dobrych warunków i standardów w miejscu pracy. Zarówno tych twardych jak zasoby, jak i tych miękkich jak podejście szefostwa do pracowników i organizacja pracy.
Te duże firmy, w znacznej części opanowały te tematy i stąd chęć pójścia dalej z zadowalaniem i zatrzymywaniem swoich pracowników w swoim miejscu pracy.
Owoce,szkolenia, pokoje do gier video, elastyczny czas pracy, możliwość przychodzenia w luźnym stroju do pracy - na to stawiają dojżalsze firmy, rozumiejące , że relacja pracodawca - pracownik to relacja partnerska i człowiek w organizacji to kapitał ludzki , a o każdy kapitał najnormalniej w świece - dbać trzeba!

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki