REKLAMA

Otoczenie gospodarcze ważne dla rynku pracy

2013-02-26 07:20
publikacja
2013-02-26 07:20
Dla obniżenia bezrobocia konieczna jest poprawa otoczenia gospodarczego, które w Polsce pozostawia jeszcze wiele do życzenia - twierdzą eksperci.

Styczeń był kolejnym miesiącem wzrostu bezrobocia. Z danych GUS wynika, że stopa bezrobocia wyniosła 14,2 procent, wobec 13,4 procent w grudniu ubiegłego roku

Była minister pracy a obecnie wiceprezes Indyjsko-Polskiej Izby Gospodarczej Anna Kalata twierdzi, że przedsiębiorcy na co dzień borykają się z wieloma barierami.

Uciążliwa jest zwłaszcza wszechobecna biurokracja i wciąż zmieniające się przepisy - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej Anna Kalata. Dodaje, że rząd powinien dołożyć wszelkich starań, by ułatwić przedsiębiorcom tworzenie miejsc pracy zwłaszcza teraz, kiedy dotyka nas spowolnienie gospodarcze.

Wicepremier minister gospodarki Janusz Piechociński powiedział wczoraj podczas spotkania z przedsiębiorcami, że praca nad uregulowniem przepisów tak, by prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce było łatwiejsze, jest naczelnym zadaniem jego resortu.Informacyjna Agencja Radiowa(IAR) Elżbieta Łukowska/buchŹródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki