Oszustwo na podatku VAT w Wólce Kosowskiej

Oszustwo podatkowe na podatku VAT zostało wykryte w Wólce Kosowskiej - funkcjonariusze mazowieckiej KAS we współpracy z radomską Komendą Wojewódzką Policji zatrzymali ponad 430 tys. zł w gotówce - poinformowała PAP Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

(fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu)

Warszawska IAS podała, że rezultatem wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (MUCS), było ujawnienie nielegalnego procederu związanego z handlem towarem importowanym z Chin.

Izba zaznaczyła, że podczas wspólnych działań prowadzonych przez funkcjonariuszy MUCS oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Radomiu, przeszukano jeden z boksów handlowych na terenie Wólki Kosowskiej. Zarejestrowana była w nim siedziba jednej ze spółek objętych śledztwem. Podczas kontroli zabezpieczono gotówkę w wysokości 91 tys. USD, 15 tys. zł, i 15 tys. euro, na łączną kwotę 432 tys. zł oraz dokumentację księgową firmy. Zebrane materiały zostały zabezpieczone przez zespół techników kryminalistyki.

Dodano, że z zabezpieczonych dowodów wynika, że spółka importowała towary handlowe z Chin, a nie kupowała ich w Polsce, co miały potwierdzać wykazywane w składanych deklaracjach tzw. „puste” faktury. Ujawnione dokumenty potwierdzają, że podejrzana spółka od 2016 r. prowadziła nierzetelnie księgi podatkowe i zaniżała obroty osiągane z handlu wyrobami odzieżowymi produkowanymi w Chinach. Prezesowi firmy, obywatelowi Chin postawiono zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego polegającego na podaniu nieprawdy w celu uszczuplenia należnego podatku.

„Przedmiotowa sprawa jest przykładem efektywnej walki z przestępczością godzącą w uszczuplenia skarbu państwa” – powiedział cytowany w komunikacie naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego Wojciech Pawlak.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Naczelnik MUCS w Warszawie.(PAP)

Autor: Radosław Jankiewicz

rkj/ skr/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 7 1as

Hehe, znajdźcie mi proszę chociaż jedną taka chińska budka, w której jest inaczej.

! Odpowiedz
0 7 bullman

Skoro" produkowali "faktury a towar sprowadzali to ktoś to przepuszczał przez odprawę celną
i zapomniał rozliczyć.

! Odpowiedz
0 19 and00

Jak sprawdzą wszystkie boxy, to chyba będziemy mieli nadwyżkę budżetową

! Odpowiedz
2 24 dziki_losos

Czy jest jakiś dzień, kiedy w Wólce Kosowskiej nie ma podróbek, towarów niewiadomego pochodzenia i wałków na VAT?

! Odpowiedz
3 51 martinez3123

Jeden boks - no to się uśmiałem:))))))).
trochę im jeszcze zostało do sprawdzenia:)))))

! Odpowiedz
1 32 kozey

Bakalarska następna proszę

! Odpowiedz
37 22 znawca_wszystkiego

Rany to straszne, nie będzie na tłuste odprawy kolejnych prezesów Orlenu i innych spółek z udziałem reżimu.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

 • Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.