Oszuści zrobią z ciebie kuriera wyłudzanych pieniędzy

"Uczestniczę w tajnej akcji funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego" - tłumaczył policjantom podejrzanie zachowujący się 77-latek z Opola. Jak się okazało, w aucie przewoził 30 tys. zł, bo padł ofiarą nowej metody oszustów.

(Shutterstock)

Funkcjonariusze opublikowali ostrzeżenie przez nową metodą, do jakiej uciekają się przestępcy. Posłużyli się w tym celu faktyczną historią, jaka miała miejsce w połowie stycznia bieżącego roku.

Kilka dni temu policjanci opolskiej drogówki na autostradzie zatrzymali seniora, któremu wcześniej usiłowali pomóc uporać się z bramkami pobierającymi opłaty. Nerwowe zachowanie 77-letniego kierowcy skłoniło policjantów do przeprowadzenia kontroli. Jak się okazało, w samochodzie znajdowało się 30 tys. złotych. Zatrzymany przekonywał, że przewozi tę kwotę, bo uczestniczy w akcji specjalnej CBŚ.

Finalnie ustalono, że pieniądze należały do 69-letniej mieszkanki Opola, którą tego samego dnia oszukano metodą znaną pod hasłem "na prokuratora"/"na policjanta CBŚP". Miała ona zostawić wskazaną sumę pieniędzy w konkretnie umówionym miejscu. Następnie gotówkę przejął rzeczony kierowca, z którym oszuści również skontaktowali się telefonicznie, przekonując, że transport gotówki to element policyjnej akcji specjalnej.

Wykorzystywanie przypadkowych ofiar jako kurierów wyłudzanych pieniędzy to tylko jedna z metod, do jakich uciekają się złodzieje. Ich metody bywają bezwzględne, opisujemy je szerzej w tym materiale.

mw

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 6 slawekkry

definicja "nieskończoności" - głupota ludzka

! Odpowiedz
6 12 staryznajomy

A kiedy zabiora sie za tadeusza z torunia ? Ten to niejednego staruszka zrobil na ""bajki o odkupieniu"

! Odpowiedz
4 5 jacek-19

Bo Polska to kraj ludzi dajacych LAPOWKI. Kazdy mysli, ze dajac zalatwi to cos pomyslnie.

! Odpowiedz
3 4 jacek-19

To w tej Polsce 69-latki do 77- latkow to jakies niedorobione.

! Odpowiedz
17 26 bangladesznadwisla

Głosują na pis tak samo są robieni w balona. Myślą że uczestniczą w czyms innym. Finalnie skończymy jak te stare głupki

! Odpowiedz
2 7 marianpazdzioch

Większość bezdomnych sprzeda ci dowód za parę flaszek. Jest to więc jakaś perwersja ze strony przestępców, którzy w jedną chwilę mogą zamienić ukradzione pieniądze na bitcoina, wytransferować na "koniec świata" czy schować do kieszeni, wyjmując po prostu z wirtualnego portfela kod.

! Odpowiedz
7 17 mealtdown

Polska to kraj wiary. Jak ktoś coś powie to większość podchodzi do tego bezkrytycznie.

! Odpowiedz
0 6 tmp

Niestety oceniasz skutek, a ja mysle ze nalezy myslec o przyczynie. Dlaczego ludzie nie maja problemu z oszukiwaniem innych.

! Odpowiedz
3 0 jacek-19 odpowiada tmp

Masz racje "nalezy myslec o przyczynie" ! Pytanie: DLACZEGO ? Dlatego, ze wszyscy wreczaja "lapowki" i mysla, ze w ten sposob to "cos" zalatwia. Kazdy daje !

! Odpowiedz
3 21 stachsgh

Witam !!
Czy ludzie przestali myśleć, że dają się wrobić w takie głupoty? Najwidoczniej chcą być mistrzami drugiego planu. Lepiej by swoim dzieciom pomogli a nie głupotami się zajmują.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne