Oszuści znowu atakują użytkowników OLX

OLX ostrzega swoich użytkowników przed oszustami podszywającymi się pod pracowników bankowych departamentów bezpieczeństwa. Serwis informuje, żeby nie podawać żadnych danych dotyczących konta osobom trzecim.

W kierowanych do użytkowników OLX wiadomościach, oszuści podając się za pracowników banków, informują o tym, że haker wykradł ich dane podczas płatności za wyróżnienie i próbował włamać się na konto – pisze obsługa portalu na firmowym blogu OLX.

Wbrew pozorom, nie jest to standardowa masowa wysyłka podobnych wiadomości do pozyskanej bazy internautów. Oszuści kierują wspomniane wiadomości tylko do tych sprzedawców, którzy posiadają wykupione wyróżnienia swoich ofert (stąd wiedzą o wyróżnieniu i łatwiej im przekonać oszukiwanego użytkownika do podobania danych). Autorzy fałszywej korespondencji proszą jednocześnie o informacje dotyczące konta bankowego, rzekomo w celu naprawienia sytuacji i zabezpieczenia rachunku.

To nie pierwszy raz w ciągu ostatnich 30 dni, kiedy klienci OLX są atakowani przez oszustów. 6 października tego roku na blogu marki pojawił się wpis w podobnym tonie – serwis ostrzegał przed fałszywymi stronami operatorów płatności.

Ostrzegano wtedy, żeby pod żadnym pozorem nie klikać w linki do rzekomo przygotowanych formularzy płatności wysyłanych przez sprzedających. Przesyłane adresy to spreparowane strony takich operatorów jak np. DotPay. Witryny są łudząco podobne do oryginalnych, ale wprowadzenie na nich swoich danych do logowania może skończyć się dla nas utratą pieniędzy.

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne