Oszukali prawie 1,4 tys. internautów z całej Polski

2019-07-17 10:29
publikacja
2019-07-17 10:29

Policja z Łodzi zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy oferując przez internet zakup m.in. mebli i materacy, oszukali na ponad 499 tys. zł prawie 1,4 tys. osób z całego kraju. Grozi im do 10 lat więzienia.

/ fot. Monica Silvestre / Pexels

Jak podała w środę rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi Joanna Kącka, policjanci specjalizujący się w walce z cyberprzestępczością, bazując na wcześniej zebranym materiale dowodowym, zatrzymali we wtorek dwóch mężczyzn – ojca i syna w wieku 42 i 65 lat - podejrzanych o oszustwo na wielką skalę.

Funkcjonariusze na podstawie postanowienia prokuratora przeszukali także siedzibę firmy w dzielnicy Łódź Górna, gdzie zabezpieczyli m.in. dokumentację księgową oraz sprzęt komputerowy.

Według ustaleń śledczych, podejrzani korzystając z różnych kont na portalu aukcyjnym wystawiali na sprzedaż głównie meble, materace i artykuły pościelowe. Pobierali opłaty od klientów, ale nigdy nie wysyłali im towaru. W ten sposób oszukali 1399 internautów z całej Polski na łączną kwotę ponad 499 tysięcy złotych.

Jak wyjaśniła Kącka, poszkodowani klienci w ramach specjalnego programu ochrony kupujących otrzymali od portalu zwrot poniesionych strat, a ostatecznym pokrzywdzonym jest obecnie sam portal.

Obaj mężczyźni zostali przesłuchani przez prokuratora i usłyszeli zarzuty, za które grozi im do 10 lat więzienia. Wobec obu zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Śledczy starają się również o zabezpieczenie majątkowe. 

autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jes
"Śledczy starają się również o zabezpieczenie majątkowe". I to jest najlepsze, że pieniędzy nie odzyskają a przestępcy dostaną zawiasy. Powinni do końca życia odpracowywać wszystkie straty, aż do spłacenia wszystkich oszukanych.

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki