REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Oszukał sklep na 5 zł przy zakupie kanapki. Może trafić do więzienia

2023-03-29 17:50
publikacja
2023-03-29 17:50

Nawet 8 lat więzienia może grozić 17-latkowi, który w jednym z mieleckich sklepów nakleił na kanapkę z bagietki naklejkę "-50%" i zapłacił za nią o ponad 5 zł mniej, niż powinien. Policja przypomina, że przy przestępstwie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wartość przedmiotu nie ma znaczenia.

Oszukał sklep na 5 zł przy zakupie kanapki. Może trafić do więzienia
Oszukał sklep na 5 zł przy zakupie kanapki. Może trafić do więzienia
fot. Grand Warszawski / / Shutterstock

Jak poinformowała w środę p.o. oficera prasowego mieleckiej policji mł. asp. Bernadetta Krawczyk, do oszustwa doszło w poniedziałek, w jednym ze sklepów w Mielcu. Ajent sklepu zadzwonił na policję i poprosił o jej interwencję, bo jeden z klientów nakleił metkę "-50%" na produkt niepodlegający przecenie.

"17-letni mieszkaniec gminy Mielec podczas zakupów nakleił na kanapkę z bagietką o wartości 10,99 zł, naklejkę +-50%+, tym samym narażając sklep na stratę 5,49 zł. Po zakupie klient opuścił sklep, jednak szybko został ujęty przez sprzedawcę i poproszony o uregulowanie różnicy w cenie, czego nie chciał uczynić" – relacjonowała mł. asp. Bernadetta Krawczyk.

Dodała, że gdy młodzieniec próbował uciec, między mężczyznami wywiązała się szarpanina.

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 17-latka i zawieźli na komendę. Podczas przesłuchania młody mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

"Usłyszał zarzut doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Za takie oszustwo może grozić do 8 lat więzienia. W tym wypadku obyło się bez policyjnego aresztu i po sporządzeniu dokumentacji mężczyzna opuścił komendę” – dodała funkcjonariuszka.

Policja ostrzega, że zachowanie polegające na zmianie metki na produkcie, w celu zakupienia go po cenie tańszej, niż rzeczywiście kosztuje, zakwalifikowane jest przez polskie prawo jako przestępstwo.

"Kodeks karny za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przewiduje karę do 8 lat więzienia. Co ważne, dla zaistnienia tego przestępstwa, wartość przedmiotu nie ma znaczenia" – przypomina policja. (PAP)

Autorka: Agnieszka Pipała

api/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (26)

dodaj komentarz
dmarch1
Ale mamy państwo. PiS kradnie miliony i się śmieją z nas w żywe oczy a ten małolat może dostać kilka lat więzienia.
prawdziwynierobot
policja to coraz bardziej mnie zadziwia - znajomym włamali się do mieszkania, miał monitoring, dał nagrania policji. Policja postępowanie umorzyło, bo niewykrycie sprawcy - podobno nie można publikować nagrań i zdjęć włamywaczy, bo nie udowodniono im winy (a co oni tam przepraszam robili? zgubili się?). A (podobno) nie mają bazy policja to coraz bardziej mnie zadziwia - znajomym włamali się do mieszkania, miał monitoring, dał nagrania policji. Policja postępowanie umorzyło, bo niewykrycie sprawcy - podobno nie można publikować nagrań i zdjęć włamywaczy, bo nie udowodniono im winy (a co oni tam przepraszam robili? zgubili się?). A (podobno) nie mają bazy danych zdjęć żeby móc te podobizny wyszukać.
A tu żeby dojechać 17latka za 5 PLN czy staruszkę za "nielegalny handel" truskawkami bez koncesji - OO, tak, to jak najbardziej.
kaczyslaw_
Słabi wobec silnych, silni wobec słabych.
katzpodola
A żyd Stuhr dostał za jazdę po pijaku tylko 3 tys. zł a ten pójdzie do więzienia za 5 zł.
cykor21
Wydaje mi się, że to nadinterpretacja policji z tym 'niekorzystnym rozporządzeniem mieniem" - błahostka pozwalająca nabić statystyki? Nie wiem choć się domyślam.

Jakiś prokurator kiedyś palnął głupotę i teraz reszta powtarza.
zkonopko
Jakby kanapkę ukradł i zeżarł nie było by problemu bo znikoma szkodliwość czynu i za niska wartość skradzionej rzeczy, ale ponieważ kombinował z cenami to dopuścił się oszustwa i tu inne paragrafy w tym 8 lat więzienia.
blind-oln
Są równi i równiejsi. Jakby to dotyczyło uprzywilejowanej grupy, to od razu zostałoby umorzone z powodu niskiej szkodliwości społecznej.
mnm1
Gdyby należał do PO, to miałby spokój. Wystarczyłby telefon do Neumanna ....
carlito1
Nauczał nas Wałęsa, "jak kraść to miliony"
kaczyslaw_
Jak kraść to miliony tak, żeby na łapówki wystarczyło. Politycy przy korycie są tego najlepszym przykładem.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki